| XмιѕтιqυєX a întrebat:

Îmi place să cânt, dar îmi place şi actoria. La cântat nu mă pricep chiar aşa bine, dar aş vrea să ştiu câteva remedii pentru gâtul uscat, şi ce exerciţii să fac pentru o voce mai plăcută. Mă gândesc că dacă voi da la actorie, va trebuii să am şi o voce plăcută auzului. Mulţumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Lorena7712 a răspuns:

Diriginta mea e profesoara de muzica si tot zicea sa incercam galbenusul de ou cu zahar. Dimineata si seara! thinking
Sper ca te-am ajutat.

2 răspunsuri:
| EmyEmyy a răspuns:

Lapte cu miere sau da cum a spus si lorena galbenusul de ou cu zahar. Si nu uita, repetitia e cheia succesului.

| chaserpixie a răspuns:

Bea ceai de tei cald sau lapte cald cu miere de fiecare data cand ai gatul uscat.