| FataCuMasca a întrebat:

ma puteti ajuta si pe mine cu ceva? puppy dog eyes Ma-ti ajuta foarte foarte mult daca mi-ati da de exemplu: ziua, ora si felul de mancare sau ce sa mananc ca sa slabesc, am mai incercate multe dar se pare ca nimic nu merge. Macar o idee, mersi happy

4 răspunsuri:
| MyleyCyrus10 a răspuns:

Buna! Pai tu trebuie sa ai 3 mese pe zi, nici mai mult, nici mai putin. Inearca sa mananci cel mai bine dimineata fiindca aceasta masa este cea mai importanta, dandu-ti energia de care ai nevoie pentru toata ziua. Cel mai indicat ar fi sa mananci cereala naturale cu lapte happy Nu foarte multe, un bol ajunge happy Oricum, pe langa o dieta mai sanatoasa, incearca sa faci un sport. Sunt atatea activitati sportive frumoase! happy Poti sarii coarda, poti alerga cu spatele ( am auzit ca slabeste mai repede asa) sau daca esti pitica, agata-te de obara cate 5 minute de 2 ori pe zi si fa asta timp de o luna. Cu cat esti mai inalta greutatea ta se va reduce! Si nu uita, bea multa apa, cel putin 2 l pe zi happy

| FataCuMasca explică (pentru MyleyCyrus10):

Merg deja la sala happy si despre chestia cu bara, eu sunt mai micuta de inaltime, m-as inalta daca as sta cate 5 minute de 2 ori pe zi agatata? happy

| MyleyCyrus10 a răspuns (pentru FataCuMasca):

Normal ca da, dar rezultatul nu se vede imediat, iti dai seama. happy Cu timpul ai sa observi ca o sa te inalti din ce in ce mai mult! Ei bine, dar trebuie sa respecti mai multe reguli, de exemplu nu trebuie doar sa stai agatata de o bara, pe langa toate acestea trebuie sa mai faci si alte exercitii fizice happy