| anonim_4396 a întrebat:

Hey TPUsad mai mult va scriu acum fiindca am nevoie ca cineva sa ma asculte deci va rog nu raspundeti decat daca doriti sa ma ajutati. Deci nu stiu ce sa mai fac simt ca nimeni nu ma iubeste si ca nu merit iubirea nimanui. Prietenii mei sau cam dus, dar cem mai grav sa va zic: mama mea este in afara tarii de cateva luni si mai este putin si se intoarce. Ea nicioadata nu a fost dragastoasa cu mine mereu ma certachiar daca nu faceam nimic mereu gasea cate un motiv ca sa isi verse nervii pe mine. Si nu doar cu certuri ci cu batai chiar de ma inegrit si m-a zgariat pe fata de nu mam mai putut duce la scoala. Dar totusi e mama mea si o iubesc dar simt ca ea nu. Aproape in fiecare seara vorbeste tata cu ea la telefon iar eu stau langa el doar pentru ai auzi vocea macar. Ea nicioadata nu a cerut ds vorbeasca cu mine doar cand ii mai zicea tata ia mai vorbeste si cu fieta pana beau eu suc sau altceva, dar abia vorbeam 2 secunde si mereu zicea damil pe tactu. Azi m-am dus din nou langa el si tata a zis hai ca nu mai pot sa vorbesc ca veni fieta. E ca si cum nu ar avea loc de mine. De ce cu mine nu vrea sa vorbeasca? De ce se poarta asa? Va rog dati-mi un sfat ce sa fac?

6 răspunsuri:
| Andarock a răspuns:

Ehhh. chiar nu știu. Eu zic că te iubește, dar probabil că ii este rușine să vorbească cu tine, deoarece probabil, a trecut mult timp de când a plecat, iar ea își imaginează poate că tu ești supărată pe ea din cauza plecării.

Eu zic că, cel mai bine e să aștepți până vine în țară, iar când vine, să ai cu ea o discuție mamă-fică și să vezi, poate că și ea are ceva pe suflet, și de aceea se comporta urât cu tine.
Merită să încerci să vorbești cu ea, deoarece este mama ta. happy

| JustPain a răspuns (pentru Andarock):

Rusine nu cred ca ii este pentru ca nu e o fire rusinoasa. eu o mai cer la telefon ii zic ca mi-e dor de ea ca sunt cuminte ii vb cat de frumos pot fiindca sunt maricica adica am 14 ani nu cred ca as putea sa ma supar doar ca a plecat in alta tara. dar cu tata vorbeste ii spune ca il iubeste ca ii edor de el dar cand am intrebat si de mine nu? a zis da si de tine

| m97 a răspuns:

Eu zic sa vb cu parintii tai si sa le explici ce simti.Fiind o familie ar trebui sa incercati sa gasiti o solutie si sa iti ofere dragostea parinteasca de care ai atata nevoie.Iti doresc sa iti rezolvi pb si sa fii fericita.

| Patricia96 a răspuns:

Ce sa faci tu? sa iti accepti parintii sad
Este greu, foarte greu.dar uita-te si tu!
Astia sunt parinti? halal
Intr-o familie trebuie sa existe comunicare si armonie dar la tine.te cam ignora.
eu as zice sa vorbesti cu mama ta, si fara pic de rusine sa-i spui in fata!
Intreab-o de ce face asta? si mai se intreaba babele la banca: vaiii, baiatul meu nu mai vine pe la mine m-a uitat..pai uite motivele!
este foarte greu.te poti confrunta si cu depresii daca te consumi prea mult

| RLzZ a răspuns:

Lol ma intristat mult povestea tasad nu stiu ce sa faci incearca sa vorbesti cu ei ia atitudine n-o sa rezolvi nimic asa si ai grija te-am pupat si bft

| JustPain a răspuns:

Daca poti sa ma ajuti scrie aici sau mesaj dar la telefon nu