| Monyyyyy a întrebat:

mâine ma întâlnesc cu un tip pe care îl cunosc de ieri de pe internet și ne-am decis sa ne întâlnim in parc. E cu 8 ani mai mare ca mine dar e foarte de treaba și s-a oferit sa ma ducă cu masina pana acolo pentru ca e destul de departe și am acceptat. Credeti ca e o idee buna? Adica dacă nu ai încredere in nimeni, niciodată nu ajungi nicăieri.Am 20 de ani și e din orașul meu

Răspuns Apreciat de Editori
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

După părerea mea nu e ok să accepţi să te sui în maşina unui tip pe care-l cunoşti doar de o zi. Ai văzut şi tu la TV câte cazuri de răpiri, violuri şi crime au fost, cu victime fete credule care au căzut victimele unor tipi care pe internet păreau ok iar în viaţa reală erau nişte dezaxsaţi.
Trebuia să fi stat mai mult de vorbă cu el, să-l "citeşti" iar apoi după câteva săptămâni să vă întâlniţi, dar nu înainte să te interesezi puţin despre el, cine e, cu ce se ocupă, etc. Asta din gura altor persoane, nu a lui, că el poate să te mintă orice dacă nu-l cunoşti bine.

9 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

La prima intalnire direct cu masina...hmm
Presimt un sex in masina.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sper ca esti un troll si pui intrebarea la misto. Afica la 20 ai mai multa minte sa ai grija de tine.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu este o idee bună deloc.
Să te urci în mașină cu cineva pe care l-ai cunoscut de pe Internet numai.
Iei un taxi.

| Celcestietot a răspuns:

Buna... nu este ok.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Ai concluzionat că e foarte de treabă după o oră de vorbit? Să nu ai încredere în nimeni e aberant, dar la fel de aberant e să sari în mașina unui necunoscut. Refuz să cred că ai 20 de ani laughing. Ești victima perfectă.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Toate semnele se intrunesc, iar tu nu le observi. Wow!

| Eireann a răspuns:

Si asa ajung unele fete violate, ucise si aruncat in sant. Of, of.

| alexalx1234 a răspuns:

Bravo. Asa ajungeti voi fetelor jucarii sexuale ale unor tampiti, iar dupa veniti aici pe TPU sa va plangeti ca ati fost violate si sa spuneti ca toti barbatii sunt la fel... Intrerupe legatura cu el ca nu miroase a bine

| Anonima163333 a răspuns:

Niciodata nu avea incredere in oamenii cunoscuti pe Internet, mai ales daca-l cunosti de o zi. Discutati mai mult si vezi daca ti se pare normal.
La 20 de ani esti deja pe cont propriu.winking