| ralucamirabela a întrebat:

Nu stiu ce sa fac.Sunt confuza.S-au intamplat mai multe.O sa va povestesc de la inceput.In primavara am cunoscut un baiat..am stat cu el 2 luni..ne-am despartit.In vara ne-am impacat iar, si tot in vara ne-am despartit.laughing Si chiar daca nu eram de mult timp impreuna tineam la el, chiar il iubeam si inca o fac.Ma atasez si ma indragostesc foarte repede de o persoana. Apoi a inceput scoala.Noi suntem din localitati diferite, dar invatam in acelasi oras.(facem navetastraight face) si dupa ore fac tot posibilu sa il vad, chiar daca el nu ma vede.chiar mi-e dor de el si stiu ca pe el nu il mai intereseaza de mine.Ieri l-am vazut.el nu m`a vazut.Cand l-am vazut mi s`au inmuiat picioarele si imi venea sa plang. Apoi seara am vorbit cu un baiat si am aflat de la el ca este cu o alta fata.Ieri si azi am plans incontinuu`.Nu pot sa il uit.De fapt NU vreau sa il uit.il consider cel mai special baiat pe care l`am cunoscut.si sunt constienta ca nu mai am nici o sansa cu el, dar eu tot continui sa sper, chiar daca nu are nici un rost.Ce fac in legatura cu el? (asta a fost prima intrebare)..Acum mai am o problema..De aseara sunt cu un baiat.Prietenele si prietenii mei "mi l`au bagat pe gat"..imi stateau in cap sa stau cu el.Si nu am mai putut rezita, nu mai suportam sa ii aud, si acum stau cu el.dar credeti-ma ca acum imi pare extrem de rau..si acum cand le-am "scos ochii" prietenilor mei k ei mi-au stat in cap sa stau cu ala, ei stiti ce imi zic? ca cica nu ei m`au obligat.da de unde, ca mai aveau putin si ma omorau.Eu am 16 ani, el are 22..nu imi place de el, nu e genul meu. vreau sa ma despart de el.nu stiu ce sa ii zic.ne cunoastem de mai multi ani, dar e ca un strain pentru mine.niciodata nu l`am inteles.nu vreau, pur si simplu nu mai vreau.si in acelasi timp ma simt si eu prost ca stau cu el si plang dupa altu`.Eu nu pot sa zic in fata omului ceva.nu pot.ma simt prost si am impresia k dupa o sa ma urasca.ce pot sa ii zic? in afara de faptul ca nu e genu meu? nu vreau sa il supar sa il jignesc.ce ii zic?
dau funda. ajutati`maa.crying

2 răspunsuri:
| OanaMajoMadness a răspuns:

In locul tau, as incerca sa fiu prietena cu primul baiat, macar atat, caci asa as fi aproape de el.Cu tipu de 22 de ani nu stiu ce sa zic...E destul de mare si diferenta e tot mare... Spune-i ca esti prea mica pentru el, ca nu merge. Poti sa ii dai un biletel sau un SMS daca nu poti vb cu el face to face.

Eu sper ca te.am ajutat.
Funda te rog.

App: te rog anunta.ma ce s.a mai intamplatwinking mersi anticipat

| MerVeilleuX a răspuns:

1. Încearcă să-l uiţi pe primul băiat.
2. Spune-i băiatului că nu vrei să mai fi cu el, totuşi diferenţa dintre ani e destul de mare... 6 ani. Dar spune-i fără să-l jigneşti, tu ai fost cu el şi tu ştii ce-l jigneşte sau nu.