| MamaNegri a întrebat:

Sora mea e clasa a opta si ar vrea sa se mute la o alta scoala, acum, din semestrul 2. E prea tarziu sa se mute? Aproape incepe vacanta intersemestriala... Si daca se mai poate va rog sa imi explicati cam ce trebuie sa faca si cat de repede. Multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| Anonima0000000000 a răspuns:

Da in semstrul 2 poate sa se mute! daca semestrul 1 la facut acolo ok din semestrul 2 se muta la alta scoala se poate!

| kevincube a răspuns:

Eu zic să termine a 8 -a unde este acum şi să se gândească mai bine la ce liceu merge dupa a 8 -a

| CharlotteL a răspuns:

De obicei mutarile se fac in vacante, asa stiu eu.Trebuie sa se duca la director si sa completeze o cerere de transfer si sa o depuna la scoala la care vrea sa fie. Nu este nimic complicat. Succes, L.