| tl34 a întrebat:

Toata lumea de la scoala crede ca ma imbrac ciudat.Eu nu sunt genul de persoana care poarta blugi cu tenisi, pentru ca pentru mine sunt foarte incomozi si tenisii si blugii, chiar daca mai port uneori..Eu port mai mult fuste si balerini si nu port genul alea de geci rock,ci port paltonase dragute, si port colanti cu un tricou peste fund, Deci ce ziceti, pentru ca nu port tenisi si blugi sunt ciudata?

Răspuns Câştigător
| Bufferia a răspuns:

Nuuuuuuuuuuuuuuu! si mie imi zic la fel de 3 ani sunt cls 7 si deja m-am plictisit de ei sunt 27 care rad si deja m-am plictisit nu mai gasesc replici asa ca le repeta. dar din ce zici tu mi se pare ca te imbraci super spune-le si tu ca esti fata si te porti ca atare si nu vi in tenisi ca nu-ti plac si daca au probleme sa le tina pentru ei uite ce strofa am compus pentru tine :fi simplu fi original, intr-o lume de clone ..asta-i cel mai special.
ps: daca te enerveaza fitosele spune-le ca mai bine ca tine cu o tona de defecte decat ca ele niste CLONE perfecte. daca mai vrei sfaturi despre cum sa te comporti cu colegi scrie-mi la privat.ok pa pup happy si nu te schimba pentru ei nu merita. fundita?

4 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Ciudat nu stiu, dar chiar daca ai fi, e bine.
Normal, e plictisitor, tot ce-i normal e plcitisitor, eu ma bucur cand imi zice cineva ca sunt ciudat, asta inseamna ca nu ma aseman cu toata lumea.
Daca ti se spune ca esti ciudata, bucura-te, nu faci parte din turma asta numita "tara", in care oamenii se copiaza unii pe altii.
Nu, nu esti o ciudata, dar nici ca toti ceilalti nu esti, ia-o ca pe un compliment.

| Adredemesconf a răspuns:

Nu e deloc ciudat.Asa ma imbrac si eu, imi place sa fiu feminina, nu sa vin in tenisi si tricou+blugi toata ziua.Imi place sa ma imbrac cute si nu-mi pasa ce parere au ceilalti atat timp cat eu ma simt bine in pielea mea ^_^.

| positivity a răspuns:

De ce crezi că a fi ciudat este un lucru rău?
Nu e treaba mea să vorbesc despre stilul tău, deoarece toți avem dreptul să fim originali. De exemplu, eu sunt una din acele persoane cu poartă tenișii cu orice îi place! Iar tu, ești una din acele persoane cu stil, oarecum.
Tot ceea ce vreau eu să spun este că, uneori a fi ciudat este un lucru bun. A fi ciudat, înseamnă a fi diferit, iar a fi diferit înseamnă a fi mai original!

| Adelina_Marina_2000 a răspuns:

Nu,nu esti ciudata! Tu esti unicata! Stilul tau e dragut si daca te simti bine in ce porti e foarte bine...