| BeatriceMcCann a întrebat:

Vreau sfaturi, Bff-ul meu se comportă rece cu mine.
( De ce cred asta? ) pentru că de fiecare dată când ea are o problemă eu trebuie să o ascult și să-i dau sfaturi și uneori îmi povestește chestii inutile și eu tot o ascult dar eu când vreau să-i spun problemele mele nu o interesează mă lasă cu seen, vorbește cu alte fete la telefon și pe mine mă lasă baltă și asta face mereu, mă minte că se duce să se spele pe cap dar ea este activa pe Instagram. Deci vă rog spuneți-vă părerea și dacă mai are rost să continui prietenia asta ( o cunosc din clasa a 3 a și acum amândouă suntem a 10 a dar la licee diferite)

2 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Dacă ea nu te ascultă pe tine, nu e lângă tine când ai nevoie de un sfat atunci nu îți este prietenă cu adevărat.

| Andra9pk a răspuns:

Mãi,dar ce e dependenta asta de o alta persoana? Fata are viata ei,nu e legata de tine si nici tu de ea. Nu e obligata sa vb sau sa iasa doar cu tine. Are dreptul sa aiba si alte prietene.
Cred ca ar fi cazul sa iti faci si tu alte prietene. Nu mai sta numai in baza ei.
Daca unei persoane vezi ca nu ii pasa de tine asa cum iti pasa tie de ea si nu iti acorda acelasi interes,las-o mai moale. Nu fi "prosticica",care atarna.
O prietena pe bune iti ofera reciprocitate,ti-e ca o sora. Ii pasa de tine,te cauta. O intereseaza de problemele tale,le asculta(chiar daca te repeti de fiecare data). O suni, iti raspunde, nu te evita. Are altceva de facut si nu poate vorbi sau iesi cu tine, ti-o spune frumos, nu te minte.winking