| belanelu123 a întrebat:

Hey,vreau sa va cer câteva sfaturi,de azi incep sa țin regim și as vrea sa știu cam cat ar trebui sa alerg până mă înscriu la sală, adică de câte ori sa alerg și cât timp,și mai vreau sa va intreb cam ce ar trebui să mananc, mulțumesc fundă!

2 răspunsuri:
| GoldandSilver a răspuns:

Poti sa mergi la sala oricand, nu iti trebuie ceva anume. Mananca cat mai multe fructe si legume, lactate, peste o data pe saptamana, putina carne, evita fainoasele, dulciurile, sucurile din comert, bea multa apa!

| RaspunsuriSerioase a răspuns:

Poti merge la sala oricand, nu e nevoie de o pregatire inainte. Poti alterna sesiunile de la sala cu sesiuni cardio de alergat. Incearca sa alergi in jur de 30 / 40 de minute pentru ca doar dupa intervalul acesta de timp, corpul tau incepe sa arda din grasimi. La sala poti cere ajutorul cuiva sa iti arate ce si cum sa faci primele zile pana te prinzi singur sau poti sa iti cauti pe internet " gym routine". Inainte de orice activitate fizica trebuie sa mamanci carbohidrati ca sa ai energie ( cu 2 ore inainte ) sau o bana, care iti da energie, dupa activitatea fizica mananca proteine ca sa pui inapoi proteinele pe care le-ai consumat. Incearca sa faci sport in fiecare zi sau gen, mergi la sala luni miercuri si vineri si alearga marti joi si sambata iar duminica fa repaos. Spor!