| anonim_4396 a întrebat:

Hi happy Am ceva nevoie de ajutor o_O
Sunt boboaca :X. Imi place foarte mult de un coleg de cand a inceput scoala. Imi era frica, ca poate lui nu ii place de mine asa ca nu am zis nimic. Tocmai cand vroiam sa vorbesc cu el si sa incerc sa il abordez(vroiam sa merg cu el la balul bobocilor care este luna viitoare), a schimbat statusul pe facebook de la "singur" la "intr-o relate". Fata cu care e cuplat, e din acelasi liceu doar ca e la o clasa mai mare dar are acelasi program ca al nostru. Acum banuiesc ca nu mai am nici o sansa...

Yume[14] [ Astept cat mai multe raspunsuri folositoare sad ]

Răspuns Câştigător
| goldheart a răspuns:

Buna, yume! Imi pare rau ca n-ai avut succes la acest tip, de care-ti place, dar acum nu cred ca mai ai sansa la el. Asteapta putin, poate ca se vor desparti si atunci vei avea ocazia de a-l cuceri (in liceu, nu f multe relatii dureaza cativa ani, sa zicem). Ceea ce trebuie sa tii minte intotdeauna este sa nu incerci sa-i desparti, pentru ca nu pui decat paie pe foc. happy Si daca tot nu ai succes la el, atunci renunta, pentru ca inseamna ca el chiar nu e interesat de tine.stiu ca doare, dar tree' sa vezi si partea plina a paharului: exista o gramada de tipi in lume care sunt convinsa ca vor sa le acorzi macar putina atentie.
Si, apropo, si eu sunt boboaca :*:*
Fundita?hee hee