| AndreeaG a întrebat:

Hi din noulove struck! De 8 Martie, d-na diriginta a vb cu toata cancelaria sa vina la noi in clasa, sa facem o mica "serbare" de 8 Martie.Si ne-a spus sa cautam poezii, cantece si sa le aducem. Dar ce am gasit pe net este doar gen gradinita, clasele primare.Imi trebuie ceva mai...mai pentru mine(sunt clasa a 6-a)happy. Sper sa ma ajutati! Pupici din noi:*:*:*

4 răspunsuri:
| Bii26 a răspuns:

Pai eu iti zic sa cauti:poezii si cantece de 8 martie pentru clasa a 6 a pe google si vei gasi pana la urmakiss

| inginer a răspuns:

Tin minte ca pe vremea cand eram eu intr-a 6-a am regizat o piesa de teatru, dupa Marin Sorescu - "Unde fugim de-acasa?". Are un text foarte amuzatnt si nu e chiar de bebe, imi place si acum. Plus ca are o gramada de acte si multe personaje, incat puteti sa invatati fiecare din clasa cate un pic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si noi trebuie sa facem serbarer si nu gasesc nimic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu caut