| cici96 a întrebat:

Hi TPU! disperata e putin zis pentru cum sunt acum! vrea sa slabesc si nu stiu cum! de fapt burtica as vrea doar sa o dau jos! sad va rog ajutati-ma! nu mai suport! sad

Răspuns Câştigător
| Gabrielaaaa a răspuns:

Si eu am avut aceasta problema si am rezolvat-o cu mult sport si ambitie.Trebuie sa iti creezi tu propriul stil si sa te menti dupa ce vei scapa de burtica.Eu am facut asta dar din cauza unor examene si stresului m-am ingrasat la loc si acum fac tot posibilul sa slabesc si sa fiu cum eram inainte urmand aceleasi procedeu.Pur si simplu trebuie sa faci sport, eu faceam 100, 200 de abdomene pe zi si exerciti gen :Forfecari pentru aripioare si te poti inspira si de aici http://healthy.kudika.ro/......-plat.html si sa faci cam 100 de forfecari de aripioare la un picior si dupa schimbi si la mine chiar a functionat! Plus ca am renuntat la mancare gen fast food si prajeli definitiv si mancam carne pe gratar (care e recomandat si de medici) si tot asa supe, ciorbe si mai putina paine sau daca nu din aceea integrala 3 feli pe zi sau cat mai putine. Dulciurile trebuie evitate de asemenea si poti fi inlocuite cu mere si alte fructe.E indicat sa bei 1/2l de apa, sau chiar 2 litri pentru ca iti mai scade si din pofta de mancare si asa o sa incepi usor usor sa ai un stil de viata sanatos.Si in cazul in care vrei sa slabeste neaparat intr-o saptamana sau cat mai repede, poti sa mananci toata ziua numai mere si sa faci sport si sa bei multa apa dar dupa o sa te ingrasi la loc si mai rau ca o sa ai mai multa pofta adica eu asa am facut. Bine ca fara sport chiar nu poti sa slabesti.Si trebuie sa ai multa ambitie si sa faci ce trebuie si sa te tii de sport! Trebuie sa te motivezi si sa vrei cu adevarat pentru ca fara ambitie chiar nu o sa reusesti. Sper ca te-am ajutat! Bafta

| cici96 explică (pentru Gabrielaaaa):

Mersi mult, imi este de ajutor;|

9 răspunsuri:
| nellyneliana a răspuns:

Buna! Vezi aici mai multe diete acre dau rezultate. O alegi pe cea potrivita.
http://elena-amestecate.blogspot.ro/

| andreea171998 a răspuns:

Pai poti sa faci exercitii pentru abdomen.intra pe youtube si scrie exercitii pentru abdomen sau bicicleta, steper. orice este de folos.

| MarioOnette a răspuns:

Salut cici am si eu aceeasi problema cu burtica eu iti spun ce fac eu ca sa slabesc.In primul rind beau minimum 2 l de apa pe zi, fac 30 abdomene dimineata si 30 inainte de culcare
dupa 6 incerc sa nu maninc deloc doar fructe.Seara la 9 incep sportul dansez zumba 40 minute iese ca 4 dansuri de 2 ori repetate si exercitii de aici http://www.youtube.com/watch?v=GZfGnU_LYp0 o zi acestea o zi http://www.youtube.com/watch?v=RqvZSbxrNDk&feature=fvwrel.Am renuntat sa maninc piine manint 20 de grame in 2-3 zile adica foarte putina si imi pun portii mai mici de mincare iata ce fac eu sper sa-ti fiu de ajutor

| MarioOnette a răspuns:

Daca mai ai intrebari adreseaza-mi

| Catty943 a răspuns:

Bună! Stai liniştită! Dacă chiar vrei să slăbeşti vei slăbi! Încearcă să mananci multe fructe, legume, şi fă cât mai multă mişcare în fiecare zi! Uite un video care sper să te ajute puţin: http://www.youtube.com/watch?v=32zxjl3gfPU&feature=fvsr Mult succes! :)