| mirabeluska a întrebat:

Hi TPU...

in legatura cu clasa a IX-a, ce inseamna educatie vizuala si ce imi trebuie la ea, dar educatie pentru societate(ce inseamna) si ce imi trebuie aici?:X

funda:X

2 răspunsuri:
| Addicted2Chocolate a răspuns:

Chiar daca nu sunt a8-a stiu ca educatia vizuala este numita si"educatie plastica"sau "desen". Educatia pentru societate probabil este.cultura civica, aici nu sunt sigurathinking

| madalinna a răspuns:

Buna! Hm, educatia vizuala e cam ca educatia plastica. Noi aveam tot felul de lectii, despre desen, materiale folosite, apoi despre fotografie, cinematograf, origami. E o ora relaxanta, parerea mea.
Educatie de societate...straight face. Nu stiu, eu n-am avut de asta. Poate stiinte sociale, si aici ai in clasa a IX-a logica(e nasoala), a x-a psihologie, si a xi-a economie(nu stiu sa-ti spun prea multe, inca n-am facut nicio ora).
Materiale, nu-ti trebuie. Un caiet. Si manualul.happy