| DeliAnda a întrebat:

Http://www.tpu.ro/......-ajut-dar/
Situatia a luat-o razna.Stau cu un baiat in banca dar el nu ma ajuta, nu ma deranjeaza.Asta e bine.Dar pentru nu mai dau teme la ceilalti,fetele se iau la cearta cu mine in felul asta:Te crezi cea mai desteapta? Noi nu avem timp sa ne facem temele,ti-amzis ca avem concurs la dans.-Si eu sunt obligata sa vi le dau?!-Daca ne-ai intelege si ni le-ai da,dar vad ca te crezi desteapta clasei. Baietii imi folosesc haina ca prosop, ghiozdanul mi-l tarasc pe joc si cu penarul sterg pe jos ca sa-mi faca in ciuda.Asta cat sunt labaie, ca apoi trebuie sa-mi tin geanta si haina in brate pana incepe ora.Sunt clasa a 7-a.Nu ma pot transfera,doar la clasa noastra se face arte, la celelalte mai deloc.Acum se mai fac?:((

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Tu ai facut tot ce ai putut, acum e randul celor mari!
Le vei spune parintilor si dirigintelui EXACT ceea ce ti se intampla si veti merge impreuna la directia scolii.

Nu este permis sa fii tratata in felul asta de o turma de descreierati!

Si continua asa, nu te lasa calcata in picioare.Stiu ca n-o sa-ti fie usor si te vei amari de multe ori, dar vei face apel la autoritatile scolare ori de cate ori va fi nevoie, altfel nu-ti vei putea gasi linistea!

| DeliAnda explică (pentru greece12):

Voi spune dirigintei, dar nu stiu cat ma va crede...

| greece12 a răspuns (pentru DeliAnda):

Spune parintilor si sa vina ei sa vorbeasca cu diriginta daca te temi ca nu vei fi crezuta, sunt persoane mature si discutiile se poarta la alt nivel, diriginta va intelege ca nu e o gluma problema ta!
Astept sa-mi spui ce ai facut si sper ca parintii tai sa actioneze repede!
Fii curajoasa si hotarata!

| DeliAnda explică (pentru greece12):

Am mers cu parintii la scoala, diriginta nu prea m-a crezut.Au vorbit cu directoarea.Acumstau in a 2 a banca si in pauze ne supravegheaza o profesoara clasa.Lor le-au scazut notele la purtare destul de mult.

| greece12 a răspuns (pentru DeliAnda):

Foarte bine, ma bucur ca problema s-a rezolvat.
Cauta sa-ti vezi linistita de invatat acum, desi atmosfera in clasa va fi cam incordata.
Ignora privirile piezise si discutiile lipsite de fair play si vezi-ti de treaba.
Sa ai grija de tine!

| DeliAnda explică (pentru greece12):

Merci pentru interesare.Acum e mult mai bine.

| greece12 a răspuns (pentru DeliAnda):

Si-ti doresc sa fie mereu bine!happy
Spor sa ai si noroc mult!

7 răspunsuri:
| Dariusuu a răspuns:

Vorbeşte urgent cu părinţi tăi sau cu conducerea şcolii.

E inacceptabil ce se întâmplă.

Ai grijă de tine.