| Angeleyes a întrebat:

Ieri m-am despartit de prietenul meu. Mi-a zis ca se gandeste la fosta si ar vrea sa se impace cu ea dar vrea sa pastram legatura, sa fim amici.
M-a simt f nasol, sunt f trista...am fost cu el 10 luni, cu el am avut primul sarut, primele atingeri mai speciale.In alta intrebare, mi-au zis cativa useri TPU ca sunt o norocoasa sa am asa prieten care ma face sa am acele senzatii, care unii nu le au nici cand fac dragoste, dar eu cand facean petting le aveam...si uite ca acum s-a terminat totul.
Cum poate sa fie amic cu mine? eu l-am iubit dar el nu stiu, a fost tot timpul atent cu mine dar nu stiu ce sa cred, ii e asa usor sa fim numai amici, ma gandesc ca poate nu m-a iubit.
Cum sa fac sa il uit?

3 răspunsuri:
| ServanaAtoni a răspuns:

Vorbeste-i. spune-i ce sentimente ai fata de el.

| ╔═.♥.══════╗ a răspuns:

Mergi mai departe si cauta tot timpul o ocupatie...si din cand in cand flirteaza cu un baiat dragut...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu siguranta, nu o sa il poti uita, mai ales fiind prima ta iubire.Eu zic sa pastrezi totusi legatura cu el, chiar si ca amici, poate intr-o buna zi isi va da seama de greseala si va sti sa te aprecieze asa cum meriti.Capul sus, stiu f bine ce simti! Nu trebuie sa te dai batuta, nu stii niciodata ce-ti rezerva ziua de maine. E adevarat ca o relatie de prietenie dupa o relatie de iubire e f dificila, avand in vedere ca la mijloc au existat sentimente puternice(in cazul primei iubiri, cum e la tine e si mai greu), insa se poate, eu am ramas prietena(amica) cu fostul(de asta te si inteleg in mare parte)insa nu mai e totusi acea prietenie frumoasa fiindca s-au intamplat mai multe intre timp si totusi in felul asta ajungi sa cunosti la un moment dat pe cine ai langa tine, daca va mai merge relatia(chiar si de amicitie), daca mai merita sau nu a doua sansa, etc...