| mihaela_9665 a întrebat:

Imi dati si mie niste carti de aventura dar sa fie usor de citit?

Răspuns Câştigător
aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Alan Gibbons-trilogia Legendeer-Umbra Minotaurului, Razboinicii Corbului, Legiunea Vampirilor.Intra pe corintjunior.ro,nemira junior, rao pentru copii, au carti cu magie, aventuri, sabii, puteri...

4 răspunsuri:
| c0rn3l1uss a răspuns:

Tom Sawyer e suuper cartea eu vara asta am citit`o :X.

| ioana_9061 a răspuns:

Citeste singur pe lume ii foarte frumos romanu sau cuoare inima de copil.

| oscar a răspuns:

Mie cele mai frumoase romane d aventura mi s-au parut cartile scrise d karl may, d exemplu winetoo, calaretul fara cap, razbunarea sangelui, etc.sau poti citi cartile lui jack london, adica colt alb, chemarea strabunilor, lupul d mare, omul d aur.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca cartile scrise de karl may, sunt usor de citit si sunt interesante.