| anonim_4396 a întrebat:

Îmi place de un băiat, dar nu știu cum să îl atrag. Suntem de 4 ani colegi de clasă și mă simt ciudat să îi spun acum ca am sentimente pentru el.
Cum pot să îi arăt interesul meu fără să fiu prea directă?

Răspuns Apreciat de Editori
| Adry05 a răspuns:

Te apropii de el, vă împrieteniți și pe unde se poate să nu pară forțat mai strecori câte un flirt inocent și vezi cum răspunde. la un moment dat dacă vorbiți de ceva timp ai putea și să-i propui să ieșiți, da așa o ieșire amicală însă doar voi 2 și vezi cum decurg lucrurile.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De ce sa nu fii directa? Ar fi prea matur din partea ta, nu?

| Lola12815 a răspuns (pentru anonim_4396):

Sunt cam timidă și nu știu cum să îi zic.