| Voinoiu_Alina_2003 a întrebat:

Imi place de un baiat dar nu sunt sigura daca el ma place.Are aceeasi varsta ca si mine, suntem colegi de clasa.As vrea sa fiu cu el dar nu stiu ce sa fac.

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Sa-i analizezi comportamentul, de obicei iti cam dai seama daca un baiat te place fiidnca iti acorda mai multa atentie decat altor colege (excluzand daca e prieten bun cu vreuna din ele), incearca sa-ti fie prin preajma, i se lumineaza fata cand te vede, devine timid in preajma ta, sau din contra, mai vocal ca sa-l observi.
Pana nu te asiguri ca te place si el eu zic sa nu-i zici fiindca nu are rost, doar ca sa te refuze in fata.

| larisa11andrei a răspuns:

Buna! Am stiut si eu prin aceasta trauma am trimis un baiat sa-i spuna ca imi place de el si el e in clasa cu mine! Sa uitat la mine parca eram fantoma! sad sad sad in autobuz plangeam....si acasa ce sa iti spun. ITI DAU UN SFAT: trimite o/un coleg/a sa ii spuna ca il placi si vezi impresia lui pe fata la mine a fost rau. si dupa ce a terminat de vb cu fata sau baiat de spus te duci la el cf si daca ramane masca ca mine a 2 pauza incearca sa vb cu el Bafta!

| anonim_4396 a răspuns (pentru larisa11andrei):

Nu trebuie sa ii spui ca-l placi, trebuie sa te faci placuta. Daca vine cineva la tine care nu reprezinta nimic pentru tine, nu il cunosti, nu ati vorbit prea mult e normal ca prima reactie sa fie mai mult de respingere daca nu exista o atractie fizica, iar o relatie stabila nu se bazeaza doar pe atractie fizica.