| Swittypink a întrebat:

Imi place de un baiat de la mine din clasa si el e genu de baiat "rau" si nu stiu cum sa fac ca sa ii spun ca imi place de el... ce pot sa fac?

Răspuns Câştigător
| Bubbchac a răspuns:

Da... ai o problema mai delicata, dar crede'ma, milioane de adolescente trec prin ce terci tu. Daca spui ca nu sti cum sa ii spui, pai... inseamna ca esti mai rusinoasa. Mereu intervine problema : Dar oare lui ii place de mine? Dar asta nu poti sti. Si daca incepi o discutie cu el, si il intrebi daca lui ii place de tine, si el zice nu, o sa simti de tot cacatul. tongue Daca primesti de la el niste semne, pozitive, negative, nu conteaza, poate reusesti sa iti faci o parerea despre relatia pe care o ai tu cu el, buna sau rea. Daca vezi ca semnele sunt bune, incearca sa vorbesti cu el singura. Pe mess, la scoala, in ore prin biletele. Baiat rau? laughing Astia sunt cei mai slabi. Ar fi un lucru bun daca tu ai arata bine [ crede-ma, cate o data, conteaza si asta ], incearca sa vorbesti mai mult cu el si apropiete de el. Poate ca si lui ii va placea de tine. Ti'am zis, vezi conportamentul. Dupa privirea. Dupa timpul pe care il petreci cu el. Vorbiti singuri. Afla cat de mult poti! kiss Bafta! Sper ca te'am ajutat cat de cat, daca nu, asta nu conteaza. happy apropo, am 12 ani laughing

3 răspunsuri:
| Blondda a răspuns:

Baiat rau? Nu! Asa vrea sa para. Mi s.a intamplat si mie dar era invers. Lui ii placea de mine dar era prea "rau" ca sa-mi zica. si cu timpu a inceput sa-mi placa si mie de el. Si cand am inceput sa il cunosc nu era deloc baiatu ala "periculos'laughing care voia sa para. era asa dulce si de treabaa. Deci incearca sa vorbesti cu el. Nu ai ce perdee.

| alexruma a răspuns:

Mie asta mi se pàre o chestie naspa ca baietii de multe ori nu afla cine ii place.
cel mai bine gasesti momentul potrivit sa ii spui ndar oricum daca treci prin asta nu ai mai mult de 13 ani deci dai un mesaj sau zii pe mess

| Swittypink explică:

Mersi mult pentru raspunsuri...cred ca ma descurc acum