| Bobo_Ionela_1998 a întrebat:

In curand e majoratul iubitului meu, ma gandeam sa-l surprind de dimineata, cu baloane petale de trandafiri, sa-i scriu pe fata "18 ani"(cu nutella), muzica si niste decoratiuni. Apoi seara la petrecere sa-i fac cadou un suport de sticle (sampanie, vin.)care are pe lateral toate chestiile alea de desfacut sticle, si inca ceva thinking o perna personalizata, sau un tricou eventual.
Si surpriza serii sa fie o papusa gonflabila laughing.
Ce spuneti? E buna ideea? Alte idei?

Răspuns Câştigător
| Alexaaxc a răspuns:

As renunta la ideea cu suportul de sticle pentru ca nu mi se pare adecvat varstei lui. Nu conteaza faptul ca bea dar mi se pare ca asta e un cadou pentru un baiat in toata firea.
Daca e o fire glumeata atunci da, papusa gonflabila o sa fie de efect. La fel si faza cu trezitul si scris cu nutella pe fata, pana la urma banuiesc ca ai ales asat deparece ii cunosti firea.
Te poti sfatui intr-o situatie de genul asta si sa ii iei un cadou impreuna cu parintii sai, asa am facut mai demult si a iesit foarte bine. Pe langa asta i-am mai dat un tablou-colaj facut din poze cu noi. Parintii i-au luat ceva util ce isi dorea iar tabloul care desi e a fost cam..clisetic a fost ceva siur care i-a placut. Asta a fost cazul meu.
Poate un ceas, un parfum, haine daca stii ca tine mult la aspectul sau. N-ar fi de ici de colo un Armani Codelaughing.
Asa cum am zis tu il cunosti deci stii ce fel de lucruri ii place sa primeasca-daca e pasionat de muzica si canta la un instrument poate ii iei o chiatara, daca ii place desenul sevalet si tot asa.
O sa faci cu siguranta cea mai buna alegere.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Baloane si petale de trandafir pentru un baiat?

| andru10best a răspuns:

Suportul de sticle nu prea este indicat si mai ales de majorat. Papusa si baloanele sunt super dar renunta la petale de trandafir. Faza cu nutella cum o sa o faci? Cand doarme?

Eu iti recomand sa ii cumperi alt cadou: un ceas mecanic vechi pe care sa gravezi un mesaj frumos sau poti sa ii cumperi ceva de ce este pasionat (pentru calatorii, muzica, citit, etc.)

| Bobo_Ionela_1998 explică (pentru andru10best):

Ceas i-am luat aniversarea trecuta, bratara la fel, album cu poze si rama cu poza i-am factu cadou, chiar nu am alta idee