| anonim_4396 a întrebat:

In legatura cu acel baiat care se presupunea a fi cel mai bun prieten dar ma pipaia si se dadea la mine desi avea o iubita. M-am intalnit cu el si am incercat sa clarific situatia si i-am spus sa inceteze odata altfel nu am ce discuta cu el. A spus ca o sa ma lasa in pace daca fac dragoste cu el. Asta m-a scocat. L-am intrebat cum si de ce cel mai bun prieten al meu a devenit un pervers care vrea sa profite de mine. A spua ca el inca tine mult la mine dar de ceva timp are fantezii cu mine si ar vrea sa le puna in aplicare. L-am intrebat de cand famteziile lui au devenit mai importante decat prietenia noastra si de ce nu o face cu iubita lui daca tot vrea. Bineinteles ca nu a stiut ce sa zica. M-a dezamagit complet... Nu inteleg de ce a devenit asa avand in vedera ca acum cateva luni nu aveam probleme. Voi ce credeti? E vina mea ca nu am luat masuri mai drastice pana acum? Sincer nu am facut asta pentru ca nu vrpiam sa il pierd sad :'(

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Daca a devenit atat de nesimtit nu merita sa mai pierzi timpul cu el. Daca ai incercat sa vorbesti cu el si a reactionat asa nu merita sa mai incerci.

| edithiacob a răspuns:

Inteleg ca ati fost cei mai buni prieteni dar ar trebui sa o terminati.Nu te poti injosi in halul asta. Oamenii se schimba. Unii in bine altii in rau.Pur si simplu nu mai te vezi si nu mai vorbesti cu el. Daca isi va da seama ca a gresit va incerca sa repare situatia. Daca nu inseamna ca "prietenia"voastra a fos doar de fatada.Ca sa poata sa se apropie de tine.Gandeste-te la binele tau si ia o decizie corecta.