| Amonymmffg a întrebat:

Incerc sa uit persoana de care imi place, din cauza ca mi-a spus ca nu ma place, insa tot timpul cand fac asta o visez si ma gandesc din nou.
Cand sunt mai prin apropierea lui imi bate inima ft tare si ma da in calduri.
Ce sa fac? E ceva normal ce se intampla?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| petitconseil a răspuns:

Gandeste-te ca nu ai nici un viitor cu el, deja te-a jignit spunandu-ti ca nu te place.La ce sa te astepti mai bun din partea lui? Nu te merita,esti prea buna pentru el,poate ca el nu place pe nimeni,e vreun Fat Frumos venit de pe alta planeta. Cine te merita cu adevarat,iti va spune doar vorbe frumoase,ai rabdare, fii foarte indiferenta cu el, asta ii va rani orgoliul, daca tu te arati ca nu-ti pasa de respingerea lui, vei castiga mai mult decat faptul ca acum speri la ceva imposibil.Succes,

| Amonymmffg explică (pentru petitconseil):

Crezi ca daca ii arat indiferenta, se va schimba ceva?

3 răspunsuri:
| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Încearcă să eviți persoana și să nu vă-ntâlniți prea des!
Dacă o s-o faceți, o să te îndrăgostețti și mai tare și nu e de bine dacă nu te place, n-are rost să-ți faci speranțe false!

| Amonymmffg explică (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Nu am cum s-o fac chiar daca am incercat nu a mers.Ne vedem in fiecare zi la scoala, la pauza, merge cu acelasi mijloc de transport.E inposibil