| dada18x a întrebat:

Intrebare: de ce un baiat ar dori sa ascunda relatia cu o fata? De exemplu, m-am certat cu prietenul meu din cauza ca nu vrea ca "ala si aia" (respectiv prietenul lui cel mai bun si prietena mea cea mai buna-care sunt impreuna) sa afle ceea ce facem noi. "Ala si aia" ne povestesc totul despre relatia lor si viata lor sexuala.

Răspuns Câştigător
| madutz90 a răspuns:

Dada18x nici mie nu-mi place ca cineva strain sa stie tot ce e in relatia mea sau viata mea sexuala. Unele lucruri trebuie pastrate intre voi, chiar daca "ala si aia" marturisesc tot. Eu nu cred ca el are pe altcineva. Pur si simplu isi doreste ca relatia voastra sa fie compusa din 2, nu din 4... sper ca ai inteles ce am vrut sa spun. Si inca ceva... cu cate spui mai multe detalii despre relatia ta, cu atat faci mai rau pentru ca "ala si aia" va pot influenta si te-ai putea certa cu prietenu tau din nimicuri.Iti spun asta din proprie experienta.:*

7 răspunsuri:
| Betty18 a răspuns:

Sau poate ca nu vrea sa afle pr lui tot ce face el si cu cinewinkingasta e bine
poate ca ii este rusine sa zic prietenilor sai, e mai timid
si eu am avut o iubire mai ascunsa dar pentru ca asa doream aman2 si era mai tare, mult mai romantic si exista si acel perikol ca daca ne-ar fi vzt kineva, suspans...in fine:X:Xlaughing

| gabriela_7862 a răspuns:

Draga mea, poate ca nu e vorba ca vrea sa ascunda relatia voastra. poate ca vrea doar sa tina pentru voi detaliile personale sau poate ca nu povesteste pentru ca simte ca nu se poate ridica la nivelul relatiei pe care o au prietenii vostri. o relatie de dragoste presupune 2 persoane.

| MissCamelia a răspuns:

Mi se pare stupid, pentru ca daca ai o rel cu cineva nu esti obligat sa povestesti prietenilor ce faceti in pat. ori e foarte timid si infantil, ori mai are pe cineva.gandeste-te cu cata placere isi pov baieti unii altora cum fac sex...

| madutz90 a răspuns:

Dada18x iti multumesc pentru fundita. si ma bucur ca existe fete care la 17 ani isi doresc o relatie stabila si nu se arunca in patul primului baiat pe care il cunosc. Felicitari! Nu ar trebui sa renunti la prietenia acelei fete, cum nici el nu trebuie sa renunte la prietenia acelui baiat. Este important sa avem prieteni cu care sa socializam. Daca avem o relatie nu inseamna ca trebuie sa ne retragem si sa nu mai vorbim/povestim cu nimeni. Cand am zis ca e bine ca unele lucruri sa ramana intre tine si iubitul tau ma refeream la cele strict intime. Micile evenimente le poti povesti(ex:o petrecere la care ati fost, cum v-ati petrecut ziua impreuna so on.). Dar sunt lucruri precum secrete ce se dezvaluie de obicei intr-o relatie care trebuie sa ramana secrete. :*

| Marya_1984 a răspuns:

Pai, si mie mi s-a intamplat asta. happy O face ori din timiditate, ori din simplul fapt ca poate mai umbla cu cineva si nu vrea ca acel "cineva" sa afle. happy Ori, pur si simplu, se simte mai bine asa. happy

| dada18x explică:

Stiti...ala si aia sunt prietenii nostri cei mai buni! For god sake! 1.sunt fata si nimic din lumea asta nu ma poate ajuta mai bine decat adela(respectiv aia) nu as renunta la prietenia ei pentru nimic in lume. 2.nu are de ce sa ii fie rusine, nu de mult m-am mutat...si,lasand modestia la o parte, sunt cea mai buna "partida" din cate a avut si o sa aiba el vreodata. plus ca toti de pe aici ar da orice sa fie cu mine. 3.nu am experienta sexuala si nu mi`e jena sa recunosc asta. Nu toti ne-am nascut invatati. E ceva de genu " ai putea sa ai tot ce`ti doresti doar daca stii ce sa alegi". El nu stie! si var`so mi-a spus un lucru. Ca el nu poate sa tina la nicio fata din cauza ca ii s`a intamplat lui ceva mai demult si de atunci nu mai vrea nicio relatie serioasa. Spre deosebire de majoritatea fetelor de 17 ani, caut o relatie stabila! Si.ok.sunt de acord ca trebuie sa avem intimitate insa... nu am spus niciodata TOT ce s-a intamplat intre noi. Nu il inteleg deloc...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dada, serios, moama, de unde ai cumparat baiatu asta, k vreau si eu, dar la reducere daca se poate big grin
ca sa te conving o sa ti spun ce facea fostul meu prieten, tot ce faceam impreuna ii spunea prietenului lui, si asa afla toata gasca big grin iar acum toti prietenii stiu ca mi-am pierdut cheita de la jurnal si k l-am acuzat pe el, k nu am vb cu el 2 saptamani pentru ca nu m-a sunat 2 zile la rand, k ma inbufnesc din orice si k el e mare sensibil s eu nu ma ma enervez niciodata cand e cu mine oh go on, din cauza asta neam si despartit laughing si acum tot face parte din gasca noastra si ne spune cat de buna e gagicasa actualalaughing si imi reprosaza "vezi daca ai vrut sa ne despartim, vezi? acum puteam fii impreuna ca toti prietenii nostri vor asta " oh go on d parca miar mai pasa laughing

deci apreciazati prietenul k tine intimitatile doar pentru voi happy ai grija sa nul perzi. Daca va despartiti sa ma anuntihee hee