| linux a întrebat:

INtrebarea mea este.de fapt cer sfaturi.
Pana acum nu am avut prieten dar stiu ca pana la sfarsitul anului o sa am.
Problema e ca nu stiu sa sarut.De ex el cand se va apropria de mine nu voi sti cum sa reactionez.Nu stiu cand sa incep, ce sa fac in timp si nu stiu daca sa ii zic ca nu am mai sarutat...isi va da seama? Asta m'a nelinistit mereu dupa varsta de 14 ani. de accea nu am acceptat pe nimeni. desi puteam avea si acum puteam sti. Unele prietene care au avut prieteni imi povesteau ca prima oara nu se lasau sarutate si tineau numai un pupic.straight face
si abia dupa ceva timp se sarutau.straight face
Mi'e teama ca nu voi sti cum sa reactionez.sad
De aia vroiam sa stiu cam care is pasii ca sa nu isi dea seama k nu stiu s sarutsad k dca isi da seama apoi cand ne vom desp( k se va intampla si astalaughing ) poate va zice la cineva si na. prietenele mele presupun ca deja stiu ca am 16 ani si ceva.
sad

9 răspunsuri:
| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

Lasate purtata de valwinking asta e totul nu iti mai fa tu griji

| Cryssy a răspuns:

Nu e nicio problema ca nu stii sa saruti. Nici eu nu ma sarutasem "pe bune" pana acum ceva timp... Ce trebuie sa faci...Lasa-te purtata de val si fa ce face si el... O sa fie usor, chiar daca prima data o sa ai poate asa.niste emotii...succes! kiss

| DeeVee a răspuns:

Nu isi va da seama pentru ca vorba lui @sunt_fericita :fiecare saruta in felul sau...deci urmatorul meu sfat este sa te lasi dusa de val pentru ca toate se petrec la timpul lor...^^ nu trebuie sa-ti faci probleme cum va fi... tu trebuie doar sa te simti linistita, in largul tau in acel moment...si ai sa vezi ca va iesi cum ai vrut...mult succes!

Baby.ShiNe

| MADALINAAAA a răspuns:

Si eu eram in aceiasi stare ca tine.si chiar daca cineva ti-ar explica cu lux de amanunte ce sa faci, la momentul acela nu mai tii minte nimic, nici daca vrei nu poti sa te gandesti la ce faci pentru ca totul vine de la sine. O sa faci ce si cum simti. O sa ai felul tau de a saruta. Daca nu saruti ca el, nu inseamna ca nu stii sa saruti.Asa ca nu-ti mai fa griji.lasa-te purtata de val.succes!:*

| paul0013 a răspuns:

Sarutul nu se invata, fiecare e altfel, nu poate cineva sa-ti spuna ce sa faci, daca va iubiti o sa te lasi purtata de sentimente...si nu isi va da seama pentru ca de fiecare data e diferit...sarutul nu se invata se practica asa ca treci la treaba...

succes!kiss

| rozalia25 a răspuns:

Incepe cu pupici pe gat, pe ureche, pe obraz, si dupa o sa fie ok. Nu trebuie sa inveti sa saruti, atunci cand o vei face vei stii exact cu sa te misti, intreaba-l totusi cu ii place mai finut sau mai apasat? P. S: asigura-te mai intai ca merita dragostea si sarutul tau, abia apoi ofera-il, pentru a avea o amintire frumoasa pentru toata viata(primul sarut nu se uita niciodata).

| jedi_8834 a răspuns:

Au dreptate denisa si ade...lase te purtata de val... o sa fie frumos si nici no sa ti dai seama cum a trecut si o sa mai vrei dupa aialaughing

| sunt_fericita a răspuns:

Draga linux eu pe primul meu prieten cu care mam sarutata l-am mintit ca mam mai sarutat si nu si-a dat siama ca l-am mintit, deoarece fiecare saruta in felul sau. Nu trebuie sa stii cind sa incepi pentru ca el se va apropia de buzele tale si va dori sa te sarute, tu doar trebuie sa te relaxezi si sa te conduci dupa ce face el asa fa si tu...ai sa ai emotii desigur dar a 2 oara ai sa ai idee sh o sa fie mai bine...ai sa viezi k nu-i chiar atit de greu.
Bafta
Imi zici si mie cum a fost, bine?!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fii doar tu!