| Stefan2812 a întrebat:

Iubita mea s-a despărțit de mine, am incercat sa ii arat cat de mult imi pare rau dar nu a mers, nu vrea sa mai fie impreuna cu mine dar nici nu vrea sa ma aibe alta, ce pot face sa o aduc inapoi in bratele mele?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu poti sa faci nimic, acolo unde ai scuipat, jignit sau lovit, nu mai poti repara nimic.
Dragoste cu sila oricum nu se poate face si daca nu va intelegeti inseamna ca nu sunteti compatibili si nu puteti sa fiti impreuna, ca-i pierdere inutila de vreme si suferinta.

Mergi mai departe, iti cauti o alta fata si inveti din greseli, sa nu le mai repeti niciodata.
Chestia ca "nu vrea sa ma aibe alta" este doar in capusorul tau, ca nu te poate forta nimeni sa iesi cu alta fata/femeie, daca tu vrei sa iesi.

| ElExistaElAudeElVedeElStie a răspuns:

Dece s-a despărțit de tine? ști ceva? Avea pe cineva care Vorbea pe ascuns?

| irinasimion a răspuns:

Din punctul meu de vedere, prima data ar trebui sa te intrebi de ce a apelat la actiunea asta. Poate ca la un moment dat, nu i-ai oferit suficienta atentie, sau poate ca a avut impresia ca vorbesti si cu alte fete. Noi, fetele, tindem sa ne gandim excesiv si sa ne facem multe scenarii... Cel mai bine ar fi sa vorbiti deschis, sa iti spuna ce o deranjeaza si daca ea sigur nu mai vrea sa fie cu tine, atunci poate ca cel mai bine ar fi sa ii respecti decizia si sa nu mai insisti.sad