| Doarof3 a întrebat:

L-am cunoscut la o olimpiadă.Se uita la mine mereu.De fiecare dată când ne întâlnim, simt ca se uita la mine.Intr-o zi,mi-a trimis o poza în care erau numerotate niste calități, iar eu trebuia sa aleg.Am ales tot.I-am spus sa îmi spună și el.A spus ca îi place: zâmbetul, privirea, corpul și ochii mei.A aflat o fată ca îl plac.Aceasta a vrut sa mă ajute sa fiu cu el.L-a întrebat dacă vrea sa fie combinat cu o fată.Acesta a întrebat :"-Cu cine?"
-"Cu... (numele meu)Ea nu cred ca ar prea vrea sa va combin și nici nu știe de asta."
-"Nu mă combin cu cine vrei tu! În clasa la ea chiar sunt câteva fete drăguțe."
Cert este ca mi-am dat seama că doar mi se părea ca mă place. Oricum nu mă voi schimba pentru nimeni și nimic, doar pentru ca cinevasta nu mă place.Voi ce părere aveți de toată povestea asta? Eu sunt extrem de decisă sa mă ocup mai mult de studiile mele, decât sa îmi bat capul cu băieți.

Răspuns Câştigător
| Lioana a răspuns:

N-a fost potrivita interventia fetei. Nu e bine sa existe intermediari intr-o relatie. Nu oricine accepta asta. Baiatul poate s-a simtit jenat de intrebarea fetei si n-a vrut sa recunoasca nimic in fata ei.
Flirturile sunt frumoase cand sentimentele nu sunt dezvaluite altora inainte de-a fi dezvaluite persoanei iubite, sa fie doar intre cei doi, ca un secret al lor, cel putin pana se leaga ceva concret intre cei doi.
Totusi nu e sigur ca baiatul a renuntat. Nu fii ostila! Poarta-te natural ca si cum n-ai sti de discutia dintre acea fata si el.

| Doarof3 explică (pentru Lioana):

Nu vorbeam mult.Îmi trimitea ceva, îi raspundeam, apoi imi dădea seen. Oricum vorbeste pana tarziu cu o fată care a avut sute de iubiti și nu cred ca am nici o șansă.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Care-i problema? Eu nu văd niciuna, poate n-am citit bine...