| Ochiialbastrii a întrebat:

La 5-8 aveti uniforma? eu sunt cls a 7 a si diriga ne obliga sa purtam o cravata stupida phbbbbt oh go on mda si trebuie sa purtam si camasa da bine ca am gasit o camasa cre sa`mi placaoh go on

9 răspunsuri:
| traficanta a răspuns:

Da bai si pe noi ne pune sa purtam. da bine ca purtam decat camasa si sacou straight face si blugiwinking si da e obligatoriu:-s I don't want to see

| LoveGivesYouWings a răspuns:

Da noi trebuie sa purtam camasa alba sau bleu sau tricou alb sau bleu + o cravata albastra foarte nenorocita

| diana a răspuns:

Da.Eu port o cravata neagra cu buline.

| vreauTotulSauNimic a răspuns:

Si eu am la scoala mea, dar nimeni nu ne obliga sa o purtam, asa ca nu avem nici o problema cu asta. Doar in clasa a V-a sau a VI-a ne obliga diriga si pe noi sa purtam uniforma si era groaznic. Dar acum am scapat. Nu mai suntem obligati sa o purtam!

| marian123 a răspuns:

Poti sa pui cravata la ceva care se asorteaza cu tine sa nu arate ca te deranjeaza sau sa arate stupid pe tine, eu sunt a 10-a si aveam si eu cravata cand eram in generala si o asortam la diferite camasi si chiar tricouri

| adryanna_3884 a răspuns:

Uniforma este introdusa in scoli pentru a nu crea frustrari in randul elevilor cu o situatie materiala nu foarte buna. este o chestie psihologica desi nu se vb despre asta. stai s ajungi la liceu si o s vezi acolo despre ce vb. oricum nu e cazul s iti faci griji... poti fi foarte trendy si in uniforma. bafta:*

| Nimeni_2549 a răspuns:

Mda. si pe mine ma pune sa port sacou` si camasa. chatterbox
Dar nah. asta e. Apropo, si eu sunt in clasa a 7-a
si pe mine ma cheama Stefania laughing
pa, pa

| magda21 a răspuns:

Pe noi nu ne obliga purtam ca vrem dat totusi sa fim imbracati decent. Niciodata nu am prutat uniforma si nici nu vreau

| Andrea53 a răspuns:

Buna,Surioara si eu am aceasta probleme chiar vroiam sa scriu acum intrebare si sa folosesc termenul asta cravata stupida
Uniforma stupida X-(
Si e obligatorie