| badboy50087 a întrebat:

La ce facultati nu pot intra daca am nota scazuta la purtare?

Răspuns Câştigător
| LifeIsColour a răspuns:

Buna,din cate stiu eu, nota scazuta la purtare nu iti poate afectat intrarea la facultate intr-o foarte mare masura, atata timp cat ai motive concludente, te bazezi pe argumente solide.Depinde si de examenul de bacalaureat, de notele pe care le iei si de modul in care o sa te comporti tu de acum inainte la liceu.Stiu insa ca nu poti intra la academia de politie, academia militara[100%].Cei de acolo sunt foarte exigenti, atat in privinta cunostintelor cat si in privinta comportamentului in societate.Pa-pa!happy

1 răspuns:
| adywow a răspuns:

Notele la purtare nu-ti afecteaza admiterea la facultate decat la Academia de Politie sau Academia Militara, in rest nu conteaza