| Andreeaioan115 a întrebat:

La ce varsta este bine pentru prima data sa te saruti lung? Dau funda

Răspuns Câştigător
| DarySiNimicMaiMult a răspuns:

Pai sunt persoane care s-au sarutat la 11 ani, altele la 18, dar te poti saruta cand esti pregatita, am vazut ca ai 14 ani, in curand ti se va intampla sa te saruti, mai ales daca tu esti fata din poza de profil. happy

| Andreeaioan115 explică (pentru DarySiNimicMaiMult):

Multumesc,dar sunt cazuri cand o fata nu poate sa se sarute cu un baiat?

| DarySiNimicMaiMult a răspuns (pentru Andreeaioan115):

Daca este timida, si baiatul este timid, dar totusi ar trebui ca unul sa faca primul pas.

8 răspunsuri:
| R0R0 a răspuns:

Nu e vorba de o anume varsta. Desi daca ai 10 sau 11 ani sa nu incerci.
O faci cand te simti pregatita si ai pe cine să săruti.

| Idkidk a răspuns:

Salut, păi te săruţi când vine momentul potrivit, când găseşti persoana potrivită, în momentul potrivit!

| MissADEEL a răspuns:

N-are importanță. În România, 2016, chiar nu e mare lucru. O să îți dai seama singură când va fi momentul.
Normalitatea e relativă în funcție de societate și de religie.

| Andreeaioan115 explică (pentru MissADEEL):

Dar cam la ce varsta? Eu am 14 ani si nu m-am sarutat niciodata sad

| MissADEEL a răspuns (pentru Andreeaioan115):

Mulți își încep viața sexuală la 14. Nu, nu încurajez asta, vreau doar să spun că nu e chiar așa devreme pentru un sărut. Dă-i bice când o să ai o relație, dacă nu ai deja.

| many404 a răspuns:

Nu cred că e o vârstă, ceea ce contează e ce simti