| alissya a întrebat:

La ce varsta v-ati inceput viata sexuala? credeti ca la varsta de 18 ani e ok sau prea devreme? si ce parere aveti in legatura cu abstinenta pana la casatorie? big grin credeti ca mai exista asa ceva in ziua de astazi?

Răspuns Câştigător
| Mihαelα a răspuns:

Începerea vieţii sexuale nu are vîrstă. Desigur că nu este de dorit să îţi începi viaţa sexuala la o vîrstă prea fragedă, cînd corpul nici nu este dezvoltat.Viaţa sexuală o începi atunci cînd te simţi bine pregătită, şi aşa ceva nu se programează : mîine sigur îmi stric virginitatea.Asta vine de la sine, cu persoana pe care o alege sufletul şi corpul tău. Cît despre abstinenţa pînă la căsătorie să ştii că mai sunt cazuri, foarte rare, dar sigur există, asta depinde foarte mult şi de părinţi, sigur nu se va întîmpla acest lucru la o biată fată care are părinţii peste hotare şi a rămas cu bunicii care sărmanii nu au nici timp nici vîrsta în care puterile să le mai permită să stea să dea poveţe pe această temă nepoţilor.Asta depinde foarte mult de educaţia de la părinţi dar cel mai mult de fata respectivă, eu cred că un sfat la timpul său şi o relaţie deschisă cu părinţii ar putea avea aşa urmări, ca fata să rămînă virgină pînă la căsătorie, însă din păcate, sunt rare cazurile de acest gen, ori ca părinţii sunt mai mereu ocupaţi cu munca, ori fata e prea închisă în sine, şi procedează cum crede ea de cuviinţă. Numai bine.Pa,pa happy

6 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Niciodata sa nu asculti "statisticile lumii":ca e bine sa te mariti virgina, ca nu e bine sa intri in biserica cand esti pe stop etcchatterbox
Nu stiu cine a scos aberatiile astea, dar ma mir de cei care le cred. Exista in dex doua cuvinte magice "VIATA" si "PRIVATA" care alaturate ar face cu siguranta o lume mai buna
Parerea mea este ca dupa 18 ani poti oricand sa iti incepi viata sexualahappy

| Mandy a răspuns:

Poate nu sunt eu marea credincioasa, insa, cred cu toata fiinta mea, ca totul pana la urma se reduce la viata cea vesnica, la viata de dupa moarte, si da, cred ca e bine sa o faci dupa casatorie.
Asa eliomini toate riscurile care te-ar putea urmari dupa :cum ar fi boli, sarcina, profit[nu trebuie sa te daruiesti oricui, numai acelui baiat special, care-ti v-a castiga inima]
Eu una, cred ca dupa casatorie e cel mai indicat happy

| amanda33 a răspuns:

La 18 19 ani e bine sa iti incepi viata sexuala ca fata, ca se presupune ca organismul tau nu se mai dezvolta. viata sexuala inceputa prematur are ca efecte stoparea cresterii, menopauza prematura la 39-45 ani maxim, desi media este 51 ani. cine isi incepe viata sexuala mai devreme o sa aiba probleme mai tz in viata de cuplu. Abstinenta pana la casatorie nu e un mit, exista inca in randul pocaitilor care nu au voie sa isi inceapa viata sexuala pana la casnicie. si crede-ma ca sunt destui
bafta

| amanda33 a răspuns:

Mihaela te contrazic. nu parintii care nu comunica sunt de vina. ci anturajul. o fata care nu a avut in viata ei prieten, cum a dat de facultate a uitat de sfaturile buncii cu care locuia (singura ei ruda de altfel) si s-a"prostit" ca sa zic asa. are 25 ani si o relatie de 2 luni ( un vagabond care a fost inchis pentru trafic de droguri)

si fata nu este singurul caz de genul

nu trebuie sa fii inchis sau sa nu ai pe nimeni ca sa faci ce vrei cu corpul tau. te pup pa pa

| elasexygagica a răspuns:

La 5 ani cu verisoru si prietena cea mai bunalove struck
La 18 ani cam tarziu dar totusi super oklove struck
Abstinenta pana la casatorie- prostie de pe vremea lu bunica laughing
virginitatea e o povara acum, e sekolul sexului love struck

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

foarte bine mihaela, daca am 10 ani pot s-o pun de mamaliga shame on you, felicitari alissya ca ai stat cuminte pina acum si de-acum tu hotarasti, nu noi