| Gabrriela00 a întrebat:

La inceputul anului scolar, am intalnit un baiat. Nu ma lasa in pace, dar am devenit intr-un fel prieteni. Pana acum cateva zile am fost buni prieteni (mie imi placea de el, iar prietenul lui mi-a spus ca si el ma place), dar am vazut ca pe facebook a downlad-at o poza cu cea mai frumoasa fata de la noi din clasa, Patricia, si... a inceput sa vorbeasca mai mult cu ea, de mine nu prea mai ii pasa. Am fost foarte trista. Era un baiat de care chiar imi placea. Ce pot sa fac ca sa fim din nou prieteni? Sunt nervoasa rau pe Patricia!

Răspuns Câştigător
| vreauTotulSauNimic a răspuns:

Daca o data se da la tine, o data la alta inseamna ca vrea doar sa se distreze. Daca te-ar place cu adevarat, nu s-ar mai uita dupa altele.Incearca sa te comporti normal in preajma lui, sa fi glumeata, cat mai naturala.Nu trebuie sa te schimbi pentru cineva care nu merita.
P.Sbig grinaca chiar vrei sa afli daca e place, incearca si tu sa il faci gelos.Asa isi va da seama ca tu nu esti dispusa sa il astepti toata viata si ca poti imediat sa iti gasesti altu'.De exemplu,atunci cand treci pe langa el sau esti prin preajma lui, vorbeste cu un alt baiat, radeti impreuna, zambestei acelui baiat...asa poate isi va da seama ca te va pierde daca continua sa te ignore.
Bafta!

| Gabrriela00 explică (pentru vreauTotulSauNimic):

Am mai pus intrebarea asta de N ori pe alte siteuri, tu ai cell mai intelinegnt raspunswinking
Unii imi spuneau... nu mai stiu ce care ma facea trista dar ideea ta e (WOW)
thnx

3 răspunsuri:
| ShadowSKQ90 a răspuns:

Ar trebui sa ii zici ca il placi si chestii din astea big grin

| lorycykk a răspuns:

Poi ai putea sa ii spui prietenului tau ce simti pentru el sau daca esti timida ai putea sa il impresionezi nu stiu cum -depinde ce ii place-.