| Alexandra1jwbh a întrebat:

La îndrumarea medicului am luat anticoncepționale continuu fără pauza de 7 zile o perioada si încă trebuie sa o urmez, dar de vreo 2 sapt am sângerări si au început sa fie mai abundente. E normal au apărut din cauza ca de 3 luni nu mi-a mai venit menstruația? Sau in cele din urma mi-a venit chiar daca nu am făcut pauza? Va lultumesc

2 răspunsuri:
| AutumnDay a răspuns:

De ce fara pauza, Alexandra? Care a fost explicatia medicului? Normal se face pauza...

| Alexandra1jwbh explică (pentru AutumnDay):

Beneficiile utilizării extinse şi continue:
Femeile au sângerare vaginală doar de 4 ori pe an sau deloc.
Reduce frecvenţa apariţiei cefaleei, sindromului premenstrual, modificărilor dispoziţiei generale şi sângerărilor abundente şi dureroase pe care unele femei le prezintă în săptămâna fără pilule cu hormoni.

Cam pentru asta, e o persoana de încredere si specializată asa ca am mers pe mana lui fără prea multe intr. Acum are o prb personala si nu il pot deranja cu ale mele