| anonim_4396 a întrebat:

La scoala am fost retinuta cam o ora jumate de 2 colegi. m-au dus la baie dupa ore si m-au batut la fund dar nu s-au oprit aici ci m-au batut si cu un cablu de cauciuc de la scoala. CE ar trebui sa fac, ce credeti despre intamplare?

5 răspunsuri:
| bianca9422 a răspuns:

:O:O:O

sa mergi la director, diriginte sau parinti
de cine te simti tu mai apropiata

dar anunta URGENT

ce pot sa mai cred? am ramas fara cuvinte! nu e posibil ca se intampla asta in scolile din ziua de azi unde sunt paznici platiti cu zeci de milioane oh go on

| iHeartKpop a răspuns:

Varianta cea mai simpla.
Ia un cutit inainte sa pleci la scoala, spune-le la colegii aia 2 care te-au batut ca vrei sa le zici ceva, du-i la baie si baga cutitu-n ei.
haha, glumeam
In primul rand... spune-i mamei/tatalui/surorii/fratelui. Spune-i doamnei diriginte/profesoarei sau profesor cu care ati avut ultima ora.Si ultimul step: du-te naibii la directoare sau director, ce mai stai pe TPU?

| Marcela a răspuns:

Dc te lasii? nu fii prost/proasta scuze expesia.
spune si tu la careva, mama, tata, directoru scolii daca e grav si te cauta si in oras sau ceva fa denuntie la politie
cu toate ca o sa iti zica ca esti lasi sau paracios.copilu tatalui si din astea da nu trebuie le bagi in seama happy
mult noroc happy

| Leaflets a răspuns:

Daca nu a fost o gluma, ar trebui sa discuti cu directorul, diriginta si mai ales cu familia!

| DramaQueen163 a răspuns:

Cred ca ar trebui sa te duci la parinti si diriginte, ei te pot ajuta si poti sa protejezi si alti copii sa treaca prin asta. good luck! happy