| Nicoleta3435 a întrebat:

Litera A : Tari; Orase; Ape; Munti; Animal; nume de fata; nume de baiat, daca copie cineva unul de la altul il aleg pe primul care a spus ce au copiat toti.

Răspuns Câştigător
| AnamariaSiAtatFacarilor a răspuns:

Africa,Avola,Acacia Burkei,Alpi, Albina, Antonia, Andrei, Funda?

8 răspunsuri:
| Holocaust a răspuns:

Australia,Arad,Aral,Anzi,Argal,Antonia,Alin.

| Lavy_6719 a răspuns:

Algeria,Alba-Iulia.,Apuseni.,antilopa,Adina,Alexandru

| StefiM a răspuns:

Austria, Atena, Alpi, Amalia, Anton, Marea Alba, Antilopa.

| drhotzu a răspuns:

Jucam tomapan pe TPU?

| Nicoleta3435 explică (pentru drhotzu):

Se zice T.O.M.A.P.A.N.T. = Tari,Orase,Munti,Ape, Plante, Animale, Nume, Total

| drhotzu a răspuns (pentru Nicoleta3435):

laughing)))
nop se zice tomapan... pentru ca astea sunt cele pe care le completezi laughing)))
ca doar nu treci ceva asa aleator la total si daca nu mai are nimeni treci 30 pcte laughing))

| honeybunny13 a răspuns:

Tara anglia oras Antalya apa:arges munte apuseni animal antilopa nume de fata adnana nume de baieti alexandru

| Necula_Ionut_1983 a răspuns:

Albania alba alpi arges antilopa alina alin