| Mirceadumb a întrebat:

Lucrez ca ospatar si decurand am cunoscut o fata la un eveniment. este fata patronului localului in care lucrez. suntem de aceeasi varsta (19 ani). imi place mult de ea dar cred ca nu s-ar uita la mine pentru ca nu am aceeasi situatie materiala ca ea. in acea seara in care am lucrat la acel local am vorbit putin cu ea si chiar m-a invitat sa bem ceva (pe ascuns. nu prea vrea sa stie tatal ei - am baut cate un shot de vodka). credeti ca am sanse cu ea? sa insist? o sa mai lucrez la acel local si poate mai apare. cum sa o abordez ca sa nu o plictisesc? in mod normal as discuta cu ea despre orice si daca vad ca se aproprie de mine as invita-o in oras. sa ne plimbam sau ceva de genul asta, dar ma gandesc ca o sa o plictisesc cu chestiile astea comune. ceva idei?

4 răspunsuri:
| ramonia a răspuns:

Eu cred ca ui ești simpatic. Altfel nu te-ar fi chemat doar pe tine. Invit-o in oras si lasa lucrurile sa decurgă de la sine.

| EllieShan a răspuns:

Offf... stiu cum e cu iubirea asta. Pai daca tatal ei nu prea te vede un baiat cuminte, si tu o placi asa mult, ar trebui sa iti schimbi comportamentul.

Niste idei ar fi uurmatoarele :
1. Vorbiti despre ce va place mai mult.
2. Incearca sa ii faci toate poftele.
3. Afla care ii este cea mai buna prietena, pentru ca ele mereu iti spun ce le place.

Eu cam atat iti pot spune, sper sa te fi ajutat! Bafta!

| Mirceadumb explică (pentru EllieShan):

Din contra, eu consider ca tatal ei ma considera baiat cuminte. ea a vrut ca sa bem happy doar ca ea nu vroia sa o vada tatal ei facand asta.

| EllieShan a răspuns:

Ei bine ati putea iesi la un suc, sa vorbiti despre ce va place si sa mai iesiti.