| madelf a întrebat:

Luni plec intr-o tabara, la ora 7 dimineata, iar problema este ca tata s-ar putea sa vrea sa ma conduca.Nu ca imi e rusine cu el, dar chiar nu am chef sa-l vad cum se uita la mine cu ochii cat cepele ca iar il las singur o saptamana. Ce argumente ii pot da ca sa NU ma mai conduca pana la autocar? sad

Răspuns Câştigător
| lilien a răspuns:

-Sunt prea mare, si o sa fii singurul parinte prezent
-O sa-ti fie si mai dor de mine daca ma vezi plecand
-Daca vei veni cu mine sa sa ma despart greu de tinehee heehee hee
-Diriga a zis sa venim fara parinti caci totul se va desfasura prea repede(sigur nu o va suna sa o intrebelaughing)
-"Tata am crescut nu mai sunt fetita aia mica de clasa a-2-a
-E prea dimineata, daca te vei trezi vei fi obosit toata ziua si plus ca nu e mare branza daca nu vii, ma simt mai in largul meu singura

6 răspunsuri:
| Emena a răspuns:

Daca ai niste colege care stau langa tine, spune-i tatalui tau ca te intalnesti cu ele si plecati impreuna.

| fluturas a răspuns:

Spune-i ca te intalnesti cu cateva colege la colt sau nu stiu undeva aproape de casa ta si ca nu-i nevoie sa te conduca sau spune-i ca nu-i nevoie sa se trezeasca asa devreme si sa te conducahappy

| louise a răspuns:

Pai oricum iti va zice cand vei pleca de acasa. Ce poti face este sa `i spui ca si tie iti va fi dor de el si ca timpul va zbura. bafta!

| Madilyn a răspuns:

Pe mine nu m`ar deranja daca m`ar insoti parintii, dar daca vrei argumente poti sa-i spui direct ce simti:
Ca ti-ar fi greu sa pleci daca l`ai vedea cum se uita dupa tine, ca te`ai simti rau si ca e mai bine sa nu vina.
Sper sa te inteleaga. Bafta. big hug

| elenabz07 a răspuns:

Ii spui ca te ducetatal prietenei tale.app in ce tabara ca asa plec si eu?

| Ecaterina_9469 a răspuns:

Pai i-ai putea spune ca incepi sa te intristezi foarte tare atunci cand il vezi cum se uita rugator la tine si ca tu vrei sa pleci bine-dispusa si sa nu te intrebe ceilalti colegi de ce esti trista. Distractie placuta!happy