| Madalina_2286 a întrebat:

M-am certat cu prietena mea cea mai buna acum doua luni. I-am zis mamei ei ca ea fumeaza dar am spus sppre binele ei si acum nici nu mai vrea sa mai auda de minesad. Mi-e frica sa o sun pentru ca ma gandesc ca atunci cand o sa imi auda vocea s-ar putea sa imi inchida telefonul in nas si m-as simti penibil.Va rooog, ajutati-ma, cum pot sa ma impac din nou cu ea?sad

Răspuns Câştigător
| Lavuu a răspuns:

Deci sun-o nu se va intampla nimic. Ea trebuie sa constientizeze ca nu e bine sa fumeze si ca tu ai vorbit cu mama ei si ca ai spus ca nu e bine ceea ce face. Daca iti inchide inseamna ca nu e o prietena asa buna. Am avut si eu o problema asemanatoare si am incercat sa vorbesc cu prietena mea, chiar daca era suparata pe mine. Mi-am cerut scuze pentru ce s-a intamplat dar i-am mai spus ca nu am vrut sa ii fac nici un rau, din contra. Acum imi multumeste pentru. ceea ce am facut. Bafta!

4 răspunsuri:
| LawwraD a răspuns:

Fata. eu zic sa o cauti happy. vorbiti si explica-i.cumparai si un cadou!

| Anaxor96 a răspuns:

Ai facut foarte bine ca i-ai spus mamei ei! Incearca sa vorbesti cu ea,iar daca tot nu vrea sa auda nimic de tine, las-o in pace, cauta-ti alta prietena

| Lavuu a răspuns:

Multumesc pentru. fundita happy. Sper sa se rezolve toate pb. intre tine si prietena ta :*.

| Pedrorock a răspuns:

Incearca sa ii trimiti un mesaj sau un bilet dar cel mai bine ai lasa timpul sa treaca si poate isi da seama ce serviciu i-ai facut mai ales daca se lasa de fumat