| alexandra109 a întrebat:

M-am despartit de prietenul meu acum ceva timp, fiindca ar fi aflat un profesor...
El sustine ca inca ma place...si eu la fel.
Vreau sa ne impacam...
Aveti vreun sfat? Ce ar trebui sa fac?

9 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

E clar ori sunteti micuti tare si va temeti ca va spune alor vostri ori el umbla cu tine pe ascuns si nu vrea sa stie lumea ca aveti o relatie.
Intreaba-l amandoua variante si incearca sa ii explici ca nu trebuie sa va infranati sentimentele

| HazelEyes77 a răspuns:

Ce prostie din partea voastra sa va despartiti ca v a vazut profesorul...ce ce daca? Nu e pacat ca v ati despartit desi tineati unul la altul din cauza unui motiv pueril? Fa ti curaj si vorbeste cu el gasesti tu un motiv. Daca te place inca, lucrurile vor veni de la sine

| Victor453 a răspuns:

Ce legatura are profesorul, e viata voastra, faceti ce vreti!

| DarthRevan a răspuns:

Nu fi o fata dependenta de baieti.Hormoni ca hormoni, fii aia diferia si indepedena! Pentru ca asa vei fi mult mai happy, una din cele mai happy fete de pe glob, ceea ce vedem pe net si tv nu e chiar asa real, it's all fake and bullshitt. Fetele care le vedem ca arata nu stiu cum nu sunt neaparat HAPPY inside.Multe care vor sa arate bine, fac asta pentru ca de fapt sunt suparate in interior.Prin urmare e mai bine ca fata sa ai un interior curat, frumos plin de iubire, decat sa fii frumoasa in exterior si interiorul sa fie gol.Asta e parerea mea si intuitia mea, e mai bine asa, sa fii matur si constient oricat de mica esti tu ca varsta, nu conteaza!

| petitconseil a răspuns:

Ce treaba are profesorul aici ca nu ai spus? Pai impaca-te daca asta iti doresti, gasesti tu o metoda, ca doar acum sunt destule, nu sta asa.Succes!

| alexandra109 explică (pentru petitconseil):

El crede ca profesorul ar putea sa ne cert sau chestii de genu'...
Eu vreau sa ma impac cu el, dar nu stiu cum...

| petitconseil a răspuns (pentru alexandra109):

Profesorul nu are de ce sa se bage, nu e parintele vostru, nici frate, nici sora.Profesorul o sa-l aveti doar cat faceti scoala,apoi voi va vedeti de treaba voastra. Daca crezi ca respectivul baiat e ceea ce iti doresti tu in viitor,fii cu el, si nu mai avea grija celor din jur. Evident ca la scoala nu trebuie sa va aratati asa mult ca sunteti impreuna, scoala se va termina la un moment dat, dar tu trebuie sa te gandesti doar la binele tau, nu la parerea celor din jur.Numai bine iti doresc.

| GazzaRecordsRo a răspuns:

Naiv mai este... nu are treaba profesorul cu ce faceti voi...

| MissMoon a răspuns:

Cu toții meritam a doua șansa. Oferatio dacă mai ai sentimente pentru el. Daca e sa fie va fi dacă nu, nu! Succes in luarea deciziei corecte.