| escroaca a întrebat:

M-am indragostit ca proasta de cel mai bun prieten al meu, care pe deasupra mai e si in clasa cu mine. Nu stiu ce sa fac, avand in vedere ca el a aflat, si-a dat seama.Ma simt foarte naspa, " ma vede doar ca pe o prietena si nu vrea mai mult ". Nu stiu cum sa ma comport cu el de acum incolo. Am nevoie de ajutorstraight face!

Răspuns Câştigător
| JustSomebody a răspuns:

Buna.In primul rand sa te indragostesti de un baiat nu este o prostie.Sa nu te mai faci singura proasta.Pe langa asta nu trebuie sa iti fie rusine de el pentru ca este cel mai bun prieten al tau, nu? Explica-i toate astea si daca el doreste sa ramaneti amici eu zi sa accepti caci daca veti avea o relatie si aceasta se va termina atunci veti intrerupe si cea mai mica urma de prietenie.Ti se pare ok sa pierzi o prietenie de ne inlocuit pentru dorinta de a avea o relatie care nu se stie ce viitor are? Eu zic sa iti pastrezi relatia de prietenie cu el iar dragostea ai grija sa i-o oferi unui baiat care simte la fel si care o merita-o. Daca e amicul tau cel mai bun va intelege si va trece peset acest moment.Sa nu iti fie rusine sa vorbesti cu el. Poate iti este foarte foarte drag.Nu inseamna ca vrei sa fii cu el.Ascultati inima dar si mintea.Nu merita sa ristihappy. Sper sa nu ramai cu inima franta.Byehappy