| escroaca a întrebat:

M-am indragostit ca proasta de cel mai bun prieten al meu, care pe deasupra mai e si in clasa cu mine. Nu stiu ce sa fac, avand in vedere ca el a aflat, si-a dat seama.Ma simt foarte naspa, " ma vede doar ca pe o prietena si nu vrea mai mult ". Nu stiu cum sa ma comport cu el de acum incolo. Am nevoie de ajutor

Răspuns Câştigător
| Azµre a răspuns:

Nu! Parerea mea este sa pastrezi legatura cu el ca si pana acum ca amici! sa nu te indepartezi de el sau ceva! Un amic e oricand bine venit! daca faci prostia sa te indepartezi de el o sa-l pierzi!

4 răspunsuri:
| fffandreeea a răspuns:

Am patit si eu aceeasi chestiehappy. Incearca sa iti revii, sa uiti de aceste sentimente.Nu se merita pentru o copilarie..sati pierzi prietenii.Incearca sa te comporti ca si cum nu s-ar fi intamplat nimic, sa nu te arati slaba in fata lui, nu il ignora atat cat sa se vadawinking

| BLeur a răspuns:

Bună.

Comportă-te normal, acum că ştie.să nu-l stresezi sau ceva de genu.dar ar fi păcat să pierzi o prietenie foarte bună. Dacă există speranţa să fii cu el împreună, o să vă certaţi dintr-un motiv anume, nu există relaţii fără certuri. happy

Deci, ar fi păcat să pierzi o prietenie, pe o relaţie care nu ai de unde să ştii cât va dura.winking.

Mult noroc happy.

| MissmysteriousS a răspuns:

Parerea mea este sa te indepartezi un timp de el, sa il eviti pentru un timp. Ca daca mai stai mai mult langa el, te vei indragosti mai mult si atunci va fi ma grav ca vei suferi mai mult. Daca el inca te considera cea mai buna prietena a lui si nu vrea ceva mai mult, eu consider ca ar fi cel mai bine asa.

| Mateiu_Paul_1969 a răspuns:

1. de ce crezi ca esti proasta?
2. o spui de parca ti-ar fi rusine
Acuma tinând cont ca ai 17 ani te iert, asta inseamna ca incepi sa te maturizezi. Discutati deschis, fara rusine. Ti-e frica ca "va bate toba"? Daca face asta se descalifica singur ca om si vei sti ca nu a meritat dragostea ta. Daca are capul pe umeri te va intelege si te va respecta si ajungeti voi la niste norme de comportament.