| sorina18 a întrebat:

M-am inscris la o scoala postliceala si luni ma duc la deschidere.Sincer am emotii in legatura cu noii colegi.Nu stiu cum sa fac o impresie buna si cum ar trebui sa ma imprietenesc mai repede cu ei.
Cum as putea proceda?
Stie cineva cum este deschiderea la o scoala postliceala? vom avea diriginte ca si in liceu? daca este cineva pe aici care a terminat scoala postliceala s-au inca este va rog sa imi spuneti si mie mai multe despre cum o sa fie, va roghappy
Dau fundita:*

1 răspuns:
| marpey16 a răspuns:

Nu am fost la o scoala postlicela, nu stiu nimic despre asta, dar pot sa iti spun cum sa faci impresie buna.
In primul rand, si cel mai important: make your best. Ce inseamna asta? Lookul: trebuie sa fie perfect finisat, pus la punct, decent, si potrivit unei fete de varsta ta- dar asta nu inseamna sa nu atragi atentia. Inseamna ca lookul tau trebuie sa transmita maturitate si frumusete- genul acela de look care te face sa stralucesti si sa atragi toate privirile. Exemple pentru un astfel de look de 'scoala' poti lua de la personajul Blair Waldorf sau de la Serena van der Woodsen (ambele Gossip Girl), dar cel mai indicat School Look, e cel al lui Blair: sic, adorabil si sexy. happy Cum poti sa te imprietenesti mai usor cu colegii? Scumpo, totul tine de look. Daca ai lookul potrivit, tu nu trebuie sa faci nimic- ei vor vrea sa se imprieteneasca cu tine. Si cand o vor face, nu uita: fii chill, fresh si naturala.