| DeeaD1 a întrebat:

Ma voi duce cu mama la ginecolog in curand ca sa pot afla daca am o infectie sau nu. Ideea e ca eu nu mai sunt virgina si mama nu stie asta. Medicul poate observa sau afla daca o persoana mai e virgina sau nu?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, ginecologul poate "observa" dacă mai eşti virgină ( sau nu )!

Oricum, acum NU prea contează acest aspect. Important este să TRATEZI acea candidoză!

Toate cele bune.

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Bineinteles ca va afla. sunt foarte curios de ce te ai apucat sa faci sex cand nici macar nu ai idee ce e ala un himen, cum se comporta la un contact sexual.

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Draga mea, stai linistita.Bine-nteles ca ginecologul va observa, dar deontologia profesionala nu-i permite sa spuna nimanui acest lucru, nici parintilor. Exceptia o face medicul legist, in situatii deosebite.

| ElenaSA a răspuns:

Mi-e greu sa cred ca deotologia profesionala il poate impiedica pe doctor sa spuna asta parintilor. Incearca sa vorbesti cu mama ta si spune-i adevarul, dar nu numai de teama ca va afla de la doctor. Iti este mama si poate sa-ti dea sfaturi, sa te indrume. Pana la urma, asta e realitatea, nu o poti schimba.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Normal ca se vede.
Si poti sa ii spui medicului sa tina confidential, confidentialitatea intre pacient si medic este asigurata de lege. Daca te paraste, incalca legea, cat timp nu e vreo urgenta.

| ionandreea97 a răspuns:

Ai incurcat-o rau de tot. Evident ca o sa vada. Nu e nevoie sa fii ginecolog ca sa-ti dai seama. Singura sansa ar fi daca nu te-ar consulta de fata cu mama ta, poate nu te paraste. Mai bine spune-i de acum ca daca-i zice ginecologul cine stie la ce idei o sa mai intre.

| DeeaD1 explică (pentru ionandreea97):

Nu am fost dezvirginata...m-am dezvirginat. Deci vaginul nu e larg. Poate observa?