| IceCreamDoll a întrebat:

Mai am 4 ani pana ajung la facultate, dar nu stiu ce sa aleg dintre medicina generala(1 test la alegere dintre chimie sau biologie), medicina veterinara(unde trebuie media din timpul anilor de liceu + bacul) sau chimia industriala(si pot sa ies un inginer chimic si conteaza tot media din timpul anilor si bacul). Mentionez ca sunt din Iasi. Astept sfaturile voastre si cel mai bun primeste fundita, iar restul voturi.

3 răspunsuri:
| NoUseForAName a răspuns:

Vai de mine.
Mai ai timp de gandire 4 ani si nu e nici o graba ca nu sti unde sa mergi la facultate.

Eu am 18 ani si acum am trecut pe-a 12-a si crede-ma ca eu nu stiu la ce facultate sa merg.
Daca tu in 4 ani te stresezi ce sa zic eu?
Take your time.

| Narcis196 a răspuns:

laughing mai ai 4 ani sit e stresezi unde vei merge? dapo aia care o terminat si nu si-o luat bacul de saracii aia ce sa zcic?
ai vreme ma nu te stresa!

| alexiaa a răspuns:

E bine ca te gandesti de acum ce sa faci. Sfatul meu este insa sa te gandesti ce anume ti-ar placea sa faci o viata intreaga si mai putin la cum anume o sa fii admisa/a la o facultate.E important sa faci ceea ce iti place de la inceput,pentru ca altfel o sa-ti fie mai greu sa te razgandesti, sa faci o alta facultate la o varsta nu tocmai potrivitahappyEu asa vad lucrurile, nu stiu daca ti-am fost de ajutor...Toate cele bune si bafta, indiferent de ce decizi!