| Ovy11 a întrebat:

Maine plec in excursie si ne-am hotarat cativa colegi din clasa sa tragem la sorti cine cu cine sta in autocar. Eu nu am fost de acord dar a trebuit sa ma supan majoritatii. Eu vreau sa stau cu un coleg foarte bun si si el cu mine dar am picat amandoi cu altcineva. Ce pot face sa ajung sa stau cu el?

Răspuns Câştigător
| DeNySoOk a răspuns:

Nu trebuie sa inventezi diferite scuze ca sa stai cu el. Incearca sa le explici colegilor tai ca iti doresti sa stai cu altcineva, iar daca sunt suficient de maturi vor intelege. Exista riscul de a se supara pe tine dar nu o sa dureze multa vreme, deci stai linistit.

... apropo DISTRACTIE PLACUTA! fundita?

3 răspunsuri:
| KaRa23S a răspuns:

Il convingi pe cel de langa tine sa se mute cu vecinul colegului

| helpu a răspuns:

Pai la inceput stati asa.si apoi va shimbatiwinking. Asa fac si eu.prima daca ma asez cu oricine.sa prind loc pun. apoi ne mutam happy

| Alexandrina95 a răspuns:

Trebuie sa incerci sa stai si cu altcinevawinking sunt sigura ca o sa gasiti limba comuna, nici n-o sa simti diferenta))