| wannabe a întrebat:

Mereu ma incurc cand vine vorba de orizontal si vertical, voi cum ati reusit sa le invatati? Ziceti-mi o metoda usoara si eficienta, va rog.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer, ma gandeam mereu ca scopul unui baiat trebuie sa fie acela de a aduce fata pe orizontala. :-))

21 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Ma gandesc la linia orizontului si corelez cu orizontalul. Verticalul e invers. Si mi-e mi-a fost un pic greu sa invat dar am reusit happy

Nu iti fa probleme, o sa reusesti sa le diferentiezi. Cunosc persoane care la maturitate nu reusesc sa distinga mana stanga de mana dreapta.

De obicei confuzii apar in momente tensionate, cand esti stresat si nu mai reusesti sa faci nici o corelatie. Si atunci e foarte probabil sa le incurci.

| Silvia a răspuns:

Eu si acum le incurclaughing. Cum au zis si ceilalti, asociaza linia orizontului cu orizontalul.

| User a răspuns:

Eu si acum le incurclaughing. Tre' sa ma gandesc destul de bine ca sa stiu.

mira
| mira a răspuns:

Coreleaza orizontalul cu linia orizontului pe care o poti admira la marginea orasului, la capatul vizibil al marii.

| c0rn3l1uss a răspuns:

Lol.
Si eu mai le incurc laughing
Bine ca ai pus intrebarea.

Multumesc si eu pentru sfaturi. tongue

| PurpleLadybug a răspuns:

P mama o dispera cand incurcam orizontalul cu verticalul.
Si mi-a spus ca orizontul este linia unde se intalensc cerul cu pamantullaughing

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Simplu : Orizontal- culcat
Vertical - în picioare

| Andraa a răspuns:

Eu la vertical ma gandesc la jaluzelele verticale din camera mealaughing
si orizontalu e opusullaughinglaughing

| deea_1980 a răspuns:

Orizontal-te gandesti la orizontwinkingsi celalalt este opusulhappyeu asa le-am invatat

| Brotacelu a răspuns:

Orizont - de la linia orizontului

| Lary a răspuns:

Si eu ma alatur celor ce le incurcabatting eyelashes

| madycoco a răspuns:

Eu mai incurc dreapta cu stangahee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti propun ceva banal, dar uneori lucrurile simple au efect:daca te referi strict la semnificatia celor 2 cuvinte, pe care tu le incurci atunci gandeste-te la orizontal ca la orizont-linia ce uneste cerul cu pamantul-ea e clar o linie ce merge dreapta-stanga(vizualizeaza o poza ce-ti place tie, imagineazati-o). Asta-i orizontala.
Verticala va fi cealalta! adica su-jos.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Orizontal- culcat
Vertical -drept, în picioare

Eu asa le-am învățat sau mai bine zis diferențiatbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vertical: Drepti!
Orizontal: Pe burta!
Gandeste-te ca esti la armatarolling on the floor.

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti fata cuminte doar pe verticala,
Cand stai pe orizontala, esti o curva penala,[parazitii] asta e cea mai eficienta metodalaughing

| wert a răspuns:

mama, da' ce intrebare ai pus))))))

| giuseppe a răspuns:

Gandest-te ca atunci cand esti in picioare esti intr-o pozitie verticala( pe vertical) iar atunci cand te pui in pat sa dormi esti in pozitie orizontala( pe orizontal)

| Andrei_Albert_2000 a răspuns:

Gandeste-te candspui orizontal vine vorba de orizont (linia orizontului )
si dupa iti vei da seama ca vertical este mai explicit de sus in jos sau jos in sus happy (am spus mai explicit )
SAU: gandeste-te ca scopul baietilor e sa aduca fata pe orizontala laughing