| PumpkinDoll a întrebat:

Mergeam cu un unchi cu masina prin oras si la o trecere de pietoni,era o tipa pe trotuar, a oprit ca s-o lase sa treaca si aia a stat vreo 10 secunde sa se gandeasca daca trece sau nu, cand o dat sa plece atunci s-a gandit si fata respectiva sa sara pe trecere.Tot din cauza asta era sa intram odata in ala din fatarolling on the floor.De ce unii pietoni sunt asa indecisi?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pentru ca soferii nu opresc si e cazul sa te asiguri bine inainte sa treci. indecizia e de multe ori frica

| anamariarot a răspuns:

Poate voia să procedeze precum chinezii care se aruncă pe mașini, că beneficiază de nu știu ce din partea celor care i-au accidentat laughing

| AWGE a răspuns:

Pentru ca simt o anumita frica in acel moment si acea frica le blocheaza ratiunea timp de cateva secunde.

| PumpkinDoll explică (pentru AWGE):

Nu iti ia mai mult de 2-3 secunde sa vezi cand incetineste masina ca sa traversezi, mai ales ca esti la trecere. Daca in timpul in care vreau sa plec dupa loc se arunca si el pe trecere si intru in el din vina lui?