| deea2797 a întrebat:

Mi-am cumparat adidași cu led, iar dupa maxim 2 ore de stat aprinse,am observat cand am ajuns acasă ca adidasul de la piciorul stang nu are toate culorile, iar la piciorul drept doar un bec e aprins, dar cand schimb din buton tot becul acela are alta culoare fata de restul.Mai este vreun buton sa il schimb modul la loc sau s-au stricat? Fundița

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Te sfatuiesc sa mergi cu produsul inapoi la magazinul de unde l-ai cumparat, in vederea unei verificari efecuate chiar de catre vanzator sau patron si in cazul in care din cauza unui defect nu functioneaza in mod corespunzator sa soliciti sa-ti fie schimbat produsul cu unul functional sau sa iti fie returnata suma platita. In cazul in care nu se conformeaza ii poti convinge sau ameninta cu depunerea unei plangeri la institutia de protectie a consumatorului. Sunt convins ca totul se va rezolva in mod amiabil. Succes.

1 răspuns:
| Novotel_Madalina_1990 a răspuns:

Daca sunt luati de pe olx... n-ai nicio sansa. Nu-ti da nimeni banii inapoi.
Schimbul merge doar la magazine serioase, nu cumparat de la oricine de pe olx.