| DidiChanx3 a întrebat:

Mi-am scapat scapat telefonul in apa ( iphone 6s ) pentru cateva secunde l-am sters, dar nu l-am inchis imediat, am sunat un prieten sa il intreb ce sa fac cu el dupa l-am inchis si l-am mai pornit si oprit odata sa vad daca merge inainte sa il bag in orez. Ii doar de cateva ore in orez, am intels ca e bine sa il las cel putin pana la dimineata ( pe la ora 5 l-am pus ). Cand am sunat nu puteam sa aud doar pe difuzor, in rest nu am vazut sa fie afectat sau ceva. Vreau sa stiu care is sansele sa fie ok sau sa fie nevoie sa il duc la service? daca ajuta cu ceva avea folie de sticla pe el, pe care a trebuit sa o schimb.

1 răspuns:
| retion a răspuns:

Am un prieten care a pățit acelaș lucru, si după aproape o zi și-a revenit :
La microfon / difuvor are un material care păstrează apa, așa că o să dureze mai mult până își revine.
Recomand să îl ti la loc cât mai uscat sau să îl încălzești puțin cu feonul (nu foarte tare ca pot apărea alte probleme )