| Iulia_7157 a întrebat:

Miine am test la istorie de la Minister, cl IX, sem I...cum as putea invata mai repede? eu nu iubesc defel istoria. Poate vreo sinteza ceva, generalizare aveti? Sunt in disperare

Răspuns Câştigător
| muahhaddicted a răspuns:

In general, eu ca sa invat o lectie o rescriu pe o foaie alba, cu pixuri de diferite culori, chiar si carioci. Si scriu frumos, ca sa mi se faca "drag" de invatat. Apoi mai citesti de cateva ori si ar trebui sa stii. La test iti mai aduci aminte de culorile si schemele pe care le-ai facut pe foaie si asa ar trebui sa stii.