| anonim_4396 a întrebat:

Ne cunoastem de putin timp dar suntem foarte apropiati desi el are prietena...este mereu langa mine la nevoie si ne vedem mai des fata de el si de prietena lui care se vad odata sau de doua ori pe luna! Ea este tinuta in scrut de catre parinti pe cand el e pe punctul de a termina facultatea si au gand de casatorie desi sunt de nici macar 1 an impreuna (11 luni)! Eu ce sa mai cred? Il atrag intr-un anume fel daca este foarte apropiat de mine si ne-am tinut si de mana, ne-am si imbratisat si la noi sunt priviri ca in filme, de cateva secunde? Ma vrea doar ca amica sau ii place de mine? Daca ii place de mine de ce nu renunta la ea pentru mine? Daca ii place de ea de ce mai vorbeste cu mine?

6 răspunsuri:
| VadTot a răspuns:

Daca Erai baiat te intelegeam dar asa ca fata chiar nu te inteleg nu inteleg de ce visezi? Acum daca un baiat este foarte dragut cu tine si apropiat chiar trebuie sa ti faci o asemnea iluzie? Chiar m ai facut sa rid in hohote acum scuza ma dar cred ca esti un pic imatura si naiva ~! SCuza ma ca ti zic asa dar imagineaza ti si pune te in locul prietenei ei mai ales daca spuneai ca mai ai un pic si se vor casatorii ce ai de gand sa le strici!? Casnicia?! Sunt curios daca el este singur la parinti daca cumva mai are vreo sora in special? Daca nu are sunt ferm convins ca si ar fi dorit foarte mult sa aive o surioara! Deci in tine vede doar o surioara mai mica pe care nu a avut o ok? Asa ca nu ti mai face iluzii si nu incerca cumva sa le strici ce vor sa aive de gand ok?! sau hai sa te iau altfel ok va renunta la ea si va fi cu tine! Ia gandeste cum ar fi daca peste 11 luni de acum in colo impreuna tu cu el! El dupa 11 luni va cunoaste o alta fata si te va parasii? Deci iti recomand sa te gandesti extrem de bine chiar iti recomand sa ai o discutie extrem de serioasa cu el si sa vorbiti cu cartile pe fata ok? Gandeste te foarte bine ceea ce ai de gand sa faci!
succes! si sa revii cu detalii!

| oanakissyou a răspuns:

Eu cred ca el se poarta asa deoarece sunteti foarte apropiati, daca au gand de casatorie inseamna ca o iubeste. Intre prieteni foarte buni imbratisarile sunt normale si privirile, un prieten adevarat te cunoaste atat de bine incat puteti vorbi doar cu o privire... Eu zic sa astepti putin si lucrurile se vor arata de la sine. BAFTA!:*

| Alexa21yo a răspuns (pentru oanakissyou):

Privirile acestea nu par a fi doar ca intre prieteni...pare a fi mai mult decat atat...si in plus ne dam zilnic sms-uri

| bunica18 a răspuns:

Pai vorbeste cu tine pentru ca ii dai de inteles ca asta vrei...Sunteti doi intr-o relatie cu acelasi nivel de responsabilitate. Daca urmeaza sa se casatoreasca nu le strica povestea, ghindeste-te cum te-ai simti tu daca ai fi in locul acelei fete. Ce uneste Dumnezeu nu desparti tu cu privirea, stai calm insa acum probail ca esti o persoana simpatica si agreabila si nu-i rau sa fii prieten cu astfel de persoane. Ramaneti prieteni, daca chiar sunteti prieteni si atit, nu strica povestile de dragoste ale altora ca nu stii peste ce incercari vei da si tu in viata. O seara cit mai buna.

| Alexa21yo a răspuns (pentru bunica18):

Multumesckiss Nu intervin intre ei Doamne Fereste ca am trecut prin multe dezamagiri si stiu cum este sa fi ranit...

| Alexa21yo a răspuns:

Pana la urma ne-am indepartat si nu mai vorbim deloc si cred ca este mult mai bine asa... oricum nu aveam de gand sa ma bag intre ei sau sa stric vreo relatie sau chestii de astea!